Звернення до священиків Сокальсько-Жовківської єпархії у зв’язку з ситуацією, що склалася в Україні

Протягом усього часу, від коли Українська Греко-Католицька Церква вступила в легальний стан своєї діяльності на території України, Вона неустанно намагається розвивати душпастирство у всіх ділянках життя, де є присутні її вірні. Це була і є основна мета Церкви у здійсненні Її спасенного покликання на землі.

Одним із невід’ємних ділянок було і є розвиток капеланського душпастирства для військовослужбовців Збройних Сил України (ЗСУ) і усіх Силових Структур. В міру можливостей – це душпастирство розвивалося за ініціативою Церкви і за згодою Міністерства ЗСУ і інших підрозділів Силових Структур України на добровільній основі.

В останніх часах, як стало відомо, проходить формування нових силових структур і додаткових військових формувань в Україні. Кількість священиків-капеланів становить 57 осіб і на даний час була і є невистарчальна як для військовослужбовців в місцях постійної дислокації, так і тепер, враховуючи місця тимчасового перебування. Враховуючи стан загрози цілісності нашої Батьківщини, усім треба усвідомити нашу відповідальність за її збереження. Вважаю, що священики, які пішли за голосом Божим, як ніхто інший, мали б бути готовими для душпастирства в нових умовах.

Для цього закликаю зголоситися священиків УГКЦ до канцелярії єпархії з письмовою заявою, в якій визначитись на готовність відізватися на потребу цього спеціального душпастирювання у ЗСУ і Силових Структурах України. На даний час розглядається душпастирювання з можливою ротацією від двох і більше днів, зберігаючи за вами повірену вам парафію.

Для цього усі зголошені священики пройдуть відповідний відбір і спеціальну теоретичну і практичну підготовку. Священики, які ввійдуть до списку на готовність душпастирювання, будуть погоджені з відповідними управліннями силових структур і збройних формувань. Цю організацію служіння очолює Департамент душпастирства УГКЦ по співпраці з Силовими Структурами України. Для цього усі єпископи на своїх територіях подадуть у Департамент списки зголошених священиків для включення їх у загальний список для цього душпастирства.

При цім закликаю до тривалої молитви громади вірних Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ за потреби Церкви і Держави, а заступництво Пресвятої Богородиці в Її Непорочнім Серці буде запевненням миру і благословення Бога Отця і Сина і Святого Духа з усіма нами.

† Михаїл Колтун

єпископ Сокальсько-Жовківський

керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ

у справах душпастирства силових структур України

Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління Сокальсько-Жовківської єпархії,

День 42 мчч. в Аморії, 19 березня 2014 р. Б