Звернення владики Михаїла (Колтуна) з нагоди початку Великого посту

Заохочення на святий Великий піст

Дорогі наші воїни, волонтери та всі люди доброї волі,
Всечесні отці-капелани,

Сьогодні, розпочинаючи Великий піст, ми з вами у вірі вирушаємо у мандрівку до великого і світлого торжества Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. На цій дорозі ми хочемо бути разом з вами у вірі, в надії і любові. Не легкий це вибір як для нас, так і для вас. Але коли ми хочемо пройти наш шлях від внутрішньої до зовнішної перемоги, то мусимо перемогти себе і повірити в силу Божої і нашої жертви, яку ми разом з вами маємо чинити, змагаючись в собі і з собою в часі посту. Змагаючись з собою, маємо повірити, що Бог хоче через нашу Йому довіру привести нас до перемоги над собою, щоб ми стали добрими, чесними, сумлінними, в любові до Бога і ближнього. В цьому стані на другому етапі до перемоги зовнішньої ми маємо запевнення від Бога: «В малому ви були вірні, поставлю вас над великим. Ввійдіть в радість Господа»/пор.Мт 25.23/. В цьому нехай полягає наш піст: відрікачись гріха, творити добро. І коли будемо докладати зусиль, щоб наші думки були чистими, а слова чесними, обов’язок служіння сумлінним і святим, то наша перемога буде такою; «вірою підбили царства, чинили справедливість, обітниць осягнули, загородили пащі левам, силу вогню гасили, вістря меча уникали, ставали сильні, бувши недолугі, на війні проявили мужність, наскоки чужинців відбивали» /Євр. 11.33-34/.
В часі посту, наших внутрішніх і зовнішніх змагань не знеохочуймося, але і це перемагаймо: «Бадьоріться! Я бо подолав світ» /Йо 16,23/.

Нашою відданою та щирою службою, нашою діяльною любов’ю до України, нашою невтомною працею та братньою відповідальністю один за одного ми наближаємо цей світлий день. І хоча, по-людськи дивлячись, нам важко його розпізнати в неосяжній будучності, наша віра дозволяє нам впевнено долати цей шлях з надією на Божу підтримку.

Об’єднані з вами в молитві, озброєні стриманістю від усякого зла та щедрими ділами милосердя, вирушаємо сьогодні стежками Великого посту в напрямку дня нашої остаточної перемоги.

Нехай Пресвята Богородиця візьме нас усіх під свій материнський покров, благаючи для кожного усіх необхідних благодатей.

+ Михаїл (Колтун)
Керівник Департаменту військового капеланства
Патріаршої курії УГКЦ