“Знайти спокій у душі”: українським військовим допомагатиме делегація капеланів із США

До Києва прибула делегація капеланів зі США, які допомагатимуть українським бійцям долати психологічні і духовні проблеми. Про це повідомляє “5 канал”. Фахівці допомагають бійцям впоратися з психологічними проблемами та здолати посттравматичний синдром.

У середу, 29 березня, розпочався перший день кількаденного семінару, під час якого капелани України та США обмінялися власним досвідом долання проблем бійців, котрі переживають посттравматичний синдром.

Священик УГКЦ о. Любомир Яворський каже, що українські капелани всьому вчилися самотужки на передовій. Нині ж перейматимуть досвід фахово підготовлених колег зі Сполучених Штатів. Полковник Стівен Форсайт 28 років служить капеланом, побував у багатьох гарячих точках світу.

“Ми допомагаємо військовослужбовцям, які перебувають окремо від своїх сімей, пережити ці тяжкі часи. Їм необхідно знайти спокій у своїй душі. Тому що дуже часто конфлікт всередині людини переходить назовні”, – каже капелан Нацгвардії США Стівен Форсайт.

Під командуванням полковника Стівена Форсайта майже шість років у артилерійському батальйоні Нацгвардії служить Натан Грейзер. У гарячих точках ще не був, проте капелан переконаний, що і в рідній Каліфорнії на військовій базі роботи вистачає.

“Цивільні просто не розуміють того, що пережив військовослужбовець на війні. Ми допомагаємо бійцям повернутися в сім’ї, на роботу, в свої підрозділи. Ми допомагаємо позбутися душевних страждань, а навколишнім – зрозуміти цей біль”, – коментує Грейзер.

Часто капеланам доводиться збирати сім’ї, що руйнуються через стрес військових та їхніх родичів. Як їм це вдається – дивіться у сюжеті:

Загалом обмін досвідом між українськими та американськими капеланами триватиме ще п’ять днів.

www.5.ua