Завершилося Міжнародне військове паломництво

Як ми раніше повідомляли, українська військова делегація брала участь у 51-му Міжнародному паломництві до м. Люрд. Перший день паломництва був присвячений відкриттю та вшануванню пам’яті загиблих у війнах людей. Українська делегація, у складі 81 особи, до якої входили представники Збройних Сил України, органів внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби, брала участь в урочистій ході вулицями Люрду. Українські курсанти представляли усі роди військ Збройних Сил України. З духовенства в урочистій ході взяли участь військові капелани – представники УГКЦ, УПЦ (МП), УПЦ (КП) і РКЦ. Військовий єпископ Франції відзначив те, що цього року українська делегація виглядала дуже по-особливому, завдяки збільшенню кількості паломників та участю курсантів різного роду військ. Він наголсив на тому, що це “була одна з найкращих делегацій, які брали участь у паломництві”.
Слід відзначити, що впродовж паломництва один з курсантів-паломників української делегації прийняв таїнство хрещення, яке здійснив Владика Михаїл (Колтун) разом з отцями-паломниками. У привітальному слові Владика відзначив, що це Хрещення запам’ятається цьому курсанту не тільки тому, що воно було здійснене у Люрді, а й тому, що до цього таїнства він підійшов повністю усвідомлено і з великим бажанням.
Повертаючись додому, паломники відвідали Рим. У Ватикані відбулася аудієнція з Папою Римським Венедиктом XVI. Владика Михаїл та керівник делегації від військових Костюк П.І. мали можливість приватно зустрітись з Папою та отримати від нього привітання для української військової делегації.
На завершення паломництва українська делегація відвідала Собор св. Софії, де численно під час Архиєрейської Літургії приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.
По прибутті у Львів один із курсантів відзначив: “У паломництві ми побачили, що військовий і священик капелан ідуть поруч, і це було видно під час двотижневого спільного перебування разом”.
Повідомив о. Любомир Яворський