Заступник керівника Департаменту військового капеланства взяв участь у поминальному заході, присвяченому пам’яті загиблих у Першій світовій війні

Сьогодні у Києві відбулася урочиста церемонія з нагоди Дня Пам’яті полеглих, що традиційно відзначають у державах Британської Співдружності 11 листопада, в день закінчення Першої світової війни. На заході був присутній заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ.

Участь у церемонії взяли заступник Міністра оборони України Олександр Носов, представники Генерального штабу ЗС України, іноземних посольств, державних організацій та численні гості.

У Парку Вічної Слави прозвучали символічні вірші та молитва за полеглих у війнах. Присутні вшанували загиблих воїнів двома хвилинами мовчання, які символізують Першу та Другу світові війни. Учасники заходу поклали вінки та квіти до Могили Невідомого солдата.

Довідково. Щорічно всі країни Співдружності о 11 годині 11 числа 11 місяця замовкають на дві хвилини. У Першу світову війну були втягнуті 38 з наявних на тоді 59 незалежних держав. За час тієї бійні мобілізовано 73,5 млн осіб. Унаслідок війни загинуло близько 10 млн військовослужбовців (включаючи близько 1 млн тих, хто зник безвісти), до 21 млн — зазнали поранень. Кожна хвилина війни забирала життя 4 солдатів, а щонайменше 9 діставали поранення.

За матеріалами: mil.gov.ua/news