Започатковано капеланство для мисливців

8 травня, у Трускавці, Божественною літургією, освяченням знамена та каплиці, вперше в Україні, розпочато капеланське служіння священнослужителів для мисливців. Владика Михаїл Колтун, головний капелан Сокальсько-Жовківської єпархії та керівник Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, наголосив: “Бог дав людині мисливство, щоб людина могла управляти природою, яку потрібно любити та культивувати”. В цьому сенсі мисливство витупає не як винищення тваринного світу, а як догляд за природою. о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту, зазначив “Сьогодні розпочинається всеукраїнська акція, що започатковує добрий приклад освячення мисливських товариств, на якому присутній священик-капелан. Такий капелан, за започаткованою традицією, має прямувати і в інші мисливські товариства, щоб благословляти мисливців на сповнення праці в межах чинного законодавства”.

Архиєрейське богослужіння розпочалося у храмі св. Миколая м. Трускавця. Під час проповіді Владика Михаїл процитував текст із Старого Заповіту в якому Ісаак зазначає, що полювання дичини та її приготування є умовою для отримання благословення. На цьому прикладі Владика пояснив парафіянам та присутнім мисливцям, яке значення має мати мисливство і що найважливіше в цьому є любити природу і берегти її.

Після Літургії перед храмом мисливські оркестри з Польщі та України виконали кілька музичних творів і тим самим надали цій події неабиякої святковості. Відтак мисливці та духовенство відправилися до лісу де освятили символічну каплицю, яка являє собою накрите дашком дерево, у якому вирубано дупло і встановлено образ св. Євстахія, покровителя мисливства.

Цей захід відбувся з ініціативи Трускавецького міського голови Руслана Козира та Блаженнішого Любомира Гузара, який ще до своєї відставки благословив запровадження капеланства для мисливців.

За матеріалами прес-служби Сокальсько-Жовківської єпархії

Довідка:

Українське Товариство мисливців і рибалок (УТМР) є добровільною Всеукраїнською громадською організацією, яка об’єднує мисливців і рибалок з метою сприяння активному розвитку любительського мисливського, стендового і рибальського спорту, охорони, відтворення, збереження, раціонального використання тваринного світу та захист спільних інтересів. УТМР є юридичною особою і суб’єктом права приватної власності на належне йому майно та грошові кошти. Товариство є неприбутковою громадською організацією.

Діяльність Товариства будується на основі добровільності членства, виборності керівних органів, підзвітності їх перед членами Товариства і дотримання статутних положень. Його діяльність поширюється на територію України і здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України “Про об’єднання громадян”, іншого діючого законодавства, а також цього Статуту, в тісній взаємодії з державними органами і громадськими організаціями.

Зі статуту Українського Товариства мисливців і рибалок