З історії заснування Центру душпастирювання військовослужбовців при Львівській духовній семінарії (відео)

14-15 травня 2016 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулося святкування 10-ліття заснування Центру душпастирювання військовослужбовців Св. Георгія.

Центр душпастирювання військовослужбовців імені Георгія Побідоносця діє у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ з травня 2005 року.

Він виконує катехитично-пасторальну працю у військових частинах м. Львова і Львівської області. Сьогодні як ніколи ця праця є найбільш необхідною, враховуючи воєнні дії на східних теренах нашої Батьківщини та окупацію автономної республіки Крим. Солдати, які були чи в будь-який момент можуть потрапити в зону АТО, мають знати, що Церква не залишила їх у такий важкий період, а навпаки є завжди з ними. Праця Центру душпастирювання  військовослужбовців спрямована на духовний і моральний ріст нашого війська.

Пропонуємо Вашій увазі документальний фільм, який був створений на згадку з історії формування Центру.

На даний час  Центр душпастирювання військовослужбовців налічує 33 братів семінаристів (25 дійсних членів і 8 кандидатів у дійсні члени). З них 19 братів працюють безпосередньо з військовими, а 10 братів душпастирюють поміж в’язнями, бо у свої структурі ЦДВ має також пенітенціарний відділ.

Військове капеланство проводить щотижневі катехизації, духовні розмови з солдатами і офіцерами ЗСУ, організовує проведення Божественних Літургій у військових частинах, екскурсії Львовом і відпустових місць УГКЦ, організовую перегляди катехитичних фільмів і відео, проводить турніри між військовими і семінаристами по футболу, тенісу і волейболу. Сьогодні семінаристи працюють у 8 військових частинах і військовому госпіталі. Отож, з Центром співпрацюють:

Військова частина А 3358 (вул.Світанкова; м. Львів)
Військова частина А 4324 (с. Ковирі)
Військова частина А 2166 (с. Ковирі)
Військова частина А 2556 (с. Ковирі)
Частина А 3002, Нацгвардія (вул. Кн. Ольги; м. Львів)
Військова частина 24 мех. Бригада А-0998 (м. Яворів)
Військова частина А 4150 ЦЗНП (с. Старичі)
Військова частина (м. Стрий)
Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (м. Львів)

Пенітенціарний відділ офіційно заснований як відділ ЦДВ у травні 2015 року, але ще з 2011 року почалася праця братів по тюрмах м. Львова. Зараз діяльність цього відділу поширена на Слідчий ізолятор м. Львова (СІЗО)  і Львівську виправну колонію № 48. Отож щонеділі і свята відбувається відправлення Служби Божої у СІЗО і ЛВК № 48. Окрім   у ЛВК № 48, щотижня провадиться катехизація із ув’язненими, щоп’ятниці молебень із працівниками ЛВК та щомісяця психологічні тренінги для працівників колонії.

За матеріалами ЛДС СД