З ініціативи Пенітенціарного душпастирства УГКЦ у пенітенціарних установах України відбулися поминальні панахиди

З ініціативи Пенітенціарного душпастирства УГКЦ 9 травня 2014 року в кількох пенітенціарних установах України відбулися поминальні панахиди й пам’ятні заходи.

Так у клубному приміщенні Прилуцької виховної колонії відбулася зустріч на тему «Україна у Другій світовій війні». В рамках цього заходу, присвяченого пам’яті всіх, хто боровся за свободу України, а особливо – пам’яті десяти мільйонів українців, які загинули на війні, пам’яті незчисленних мільйонів жертв комуністичних репресій і двох із половиною мільйонів українців-остарбайтерів, відбувся показ документального фільму ««Між Гітлером та Сталіном: Україна у Другій світовій війні» режисера Святослава Новицького.

Архівні матеріали, секретні документи, досі непоказані зйомки та свідчення очевидців послужили основою фільму. Аналізують події та коментують роль України у Другій світовій війні у стрічці – Збігнев Бжезинскі, Норман Дейвіс, Роберт Конквест та Джон Армстронг, генерал Петро Григоренко. Після показу відбулося обговорнення стрічки.

Провідна думка обговорень була такою: “Нажаль найбільш важка рана минулого століття залишається невилікованою досі й стає темою постійної ідеологізації та поділу нас як нащадків спадщини війн тоталітарних режимів. Християни повинні долати поділ та ненависть, дбати про примирення у світлі Закону Божого, розпізнавати святе і відділяти його від грішного, щоб не бути втягнутими в ідеологічні війни. Нам належить пам’ятати і молитовно згадувати усіх жертв людиноненависницьких тоталітарних режимів.”

У каплиці Йова Багатостраждального Київського слідчого ізолятора для засуджених з господарської обслуги установи була відслужена поминальна панахида за убієнних у ІІ Світовій війні.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ