Прес-брифінг щодо запровадження служби військового духовенства в Національній гвардії України

У п’ятницю, 17 лютого 2017 року, відбувся в Українському кризовому медіа-центрі відбувся  прес-брифінг, причиною якого стало запровадження служби військового духовенства в Національній гвардії України. У заході взяв участь отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Відтепер священнослужителі різних конфесій зможуть влаштовуватися на роботу у Нацгвардію як працівники, за трудовим договором, і працювати у військових частинах тилу або у прифронтовій зоні.

«З 20 числа ми почнемо працювати спільно з управліннями і департаментами від релігійних організацій, які співпрацюють із силовими структурами, і будемо набирати військових священиків. […] У військовій частині відбудеться опитування особового складу, буде визначено прихильність до конфесії, буде визначено священика. Після цього Головне управління погоджуватиме кандидата на посаду священика із релігійними організаціями», – розповів під час прес-брифінгу полковник Олександр Іздебський, начальник служби з питань військового духовенства (капеланської служби) Національної гвардії України.

На центральному рівні за капеланську службу відповідатиме Служба з питань військового духовенства НГУ, на регіональному – офіцери з питань військового духовенства у територіальних управліннях. Наказом командувача НГУ від 15 лютого 2017 року у військових частинах НГУ створили 44 посади військових священиків. Їхні посадові обов’язки і ідейні засади роботи визначені законодавством.

«Капелан, який приходить у Національну гвардію, приходить як священик для всіх: у військовій частині будуть знаходитися вірні різних конфесій, НГУ не може собі дозволити, щоб у кожній військовій частині були капелани різних конфесій. Тому священик має бути дуже толерантним і  уважним у ставленні до всіх конфесій», – зазначив отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

 

uacrisis.org