Виступ колядників гурту «Бурси фольклору» торкнув серця в’язнів

30 січня 2016 року учасники етнографічного гурту «Бурса фольклору» під керівництвом Валерія Гладунця, відомий кобзар Святослав Силенко, а також відома артистка театру і кіно Народна артистка України Лариса Руснак виступили у клубі Київського слідчого ізолятора для засуджених з господарської обслуги. Протягом святкувань Господнього Різдва колядницький колектив мав дуже насичену програму виступів. Щирість виконавців запалила слухачів справжньою радістю та стала подією, що запам’ятається надовго.

Валерій Гладунець, відомий виконавець ансамблів «PoliКарп» та «Божичі», представив історію «Бурси фольклору». Гурт здійснює своє покликання, розбуджуючи в українському суспільстві зацікавлення до автентичного співу, традиційної народної культури. Дає майстер-класи українського традиційного співу для дорослих та дітей, організовує фольклорні експедиції, фестивалі, концерти, соціальні кампанії. Серед найбільш відомих нині акцій – збір коштів для лікування поранених та на потреби українських вояків, що боронять нашу Батьківщину.

Глибокому емоційному людському контакту посприяв вірш, прочитаний Ларисою Руснак та пісні кобзаря Святослава Силенка. Звук до залу линув без мікрофону й не відчувалося бар’єру сцени. Традиційний народний спів старовинних колядок і щедрівок, що прозвучав на концерті, викликав гучні та дуже щирі оплески. Твори, записані під час етнографічних експедицій по Хмельниччині, Київщині, Поліссю та Сіверщині, у виконанні «Бурси фольклору» торкнулися кожного. Наприкінці прозвучав спів многоліття для присутніх у залі.

«Сьогодні, за моїм відчуттям, – поділився Валерій Гладунець, – відбувся найпотрібніший, найефективніший наш концерт за весь рік… Ми співали для в’язнів Лук’янівського СІЗО, але цього разу в самому СІЗО, а не як завжди під стінами. Дякуємо Господу Богу за чудо, в’язням, які нас приймали, (а один навіть, добровільно, зголосився взяти участь, після концерту у спільній-фотосесії) отцю Костянтину Пантелею за таку можливість, «Бурсі фольклору» та Святославу Силенку».

При нагоді відвідин збуло передано гуманітарний одяг для жінок від парафіян храму Св. Миколи Доброго у Києві.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.