Вистава «Володимир» у СІЗО.

На різдвяне свято – Водохреща – учасники театру «Притча» завітали у СІЗО. На початок з короткою промовою про виставу до ув’язнених звернувся актор Олексій Плохотюк. Після виступу Олексій зауважив: «Добре, що багато людей прийшло на виступ, вони дивилися зацікавлено, уважно слухали».

Пан Макола Оліярник, який зіграв роль воїна, розповідає: «У мене одне враження: місце не сприяло не те, щоби до відвертості-відкритості, а й навіть до відкритого колядування ув’язненими. Однак! Ми з колегами бачили, як в першому ряду молодий хлопець “колядував” лише одними губами, ніби з вимкненою гучністю. І це було бачити радісно».

Своїми думками ділиться актриса театру «Притча» – Наталія Саранчук : «Цього разу Бог вказав нам виступати у Лук’янівському СІЗО із виставою “Володимир” про Хрещення Русі якраз на велике свято Водохреща. На моєму власному досвіді це вже не перший виступ з нашим театром у місці позбавленому волі, та все ж деяке хвилювання було присутнє. На жаль, зал був невеличким, але попри це, глядачі були дуже пунктуальними і уважними. У історії про хрещення Русі була згадка про злочинне минуле князя, і про його вагання та роздуми і шлях навернення. Думаю, кожен із ув’язнених міг себе ототожнити із головним героєм і винести щось корисне із тих подій, що відбувались на сцені. У залі відчувалась атмосфера уважності під час діалогу філософа з князем про основи християнської віри. Відмічу і для себе, що скільки я вже разів чула цей діалог, а щоразу якась частина проймає до мурашок під шкірою, це надзвичайні відчуття. Було приємно чути тривалі оплески від глядачів та погляди сповнені вдячністю. На завершення театральна трупа заколядувала, глядачі теж підспівували із дитячим блиском та захватом у очах. Дякую всім хто був поруч на сцені, хто був за лаштунками і тим, хто дивився, а насамперед дякую Богу за те, що дав таку можливість і талант приносити щастя іншим».

Актор театру – Микола Федоров, який зіграв головну роль, а саме – князя Володимира, розповідає: «Дуже сподіваємося, що виступ торкнув сердець глядачів, у деяких очах можна було бачити сяючу цікавість, а ще приємніше було, коли ув’язнені з нами підспівували колядки. Сподіваємося, що ті люди будуть навертатися до Бога і в майбутньому змінять своє життя. В свою чергу тішимося з того, що працівники структур позбавлення волі йдуть на зустріч і дозволяють виступати перед людьми, які найбільше цього потребують».

На завершення до глядачів звернувся адміністративний керівник театру «Притча» – Тарас Монастирський, який пояснив чому ми приїхали саме на свято Водохреща із цією виставою, прозвучали слова “…Не бійтеся щодня хрещатись у Христі і починати заново жити з Ним”.

Підготувала Марічка Сохацька, засновник і творчий керівник театру «Притча»