Випускники Київської Трьохсвятительської духовної семінарії розпочали практику з пенітенціарного душпастирства

13 березня студенти-випускники Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ 6-го курсу розпочали заняття з основ в’язничного служіння в рамках душпастирської практики. Теоретико-методичні заняття закінчаться працею семінаристів як помічників капеланів в пенітенціарних установах. 

Під час першої зустрічі майбутні священники ознайомилися з основами пенітенціарії, головними мотивами до служіння та Маґістеріумом Церкви про проблему гріха, відповідальності і соціальної інтеграції. Проводив зустріч протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу з душпастирства у пенітенціарній системі України Куріїі УГКЦ.

Протягом двох академічних годин провідною думкою навчання було те, що всі відносини між людьми, а також людини з Богом, пов’язані з поняттями справедливості й обов’язку. З огляду на наші неоплатні взаємні провини ми потребуємо каяття і прощення. Cаме тому пенітенціарна ідея охоплює усі сфери людського життя та стосунків. Отже, пенітенціарне служіння – головне покликання Церкви, а тому стосується кожного священника. Пенітенціарне душпастирство є лише фрагментом цього покликання Церкви й охоплює як капеланство в тюрмах і доброчинне служіння ув’язненим, так і служіння у вільному суспільстві, яке постійно наштовхується на проблеми справедливості й надолуження за зло.

У практичному досвіді крок за кроком брати-семінаристи відкривають багатоманітні грані священничого служіння і все багатство місії християн у сучасному світі.

prison-pastoral.blogspot.com