Вийшла книга “Тріумф серця” -“про співпрацю Війська та Церкви

Напередодні Дня Збройних Сил України у видавництві “Медіа світ” вийшла книга “Тріумф серця”, авторами якої стали представники Міністерства оборони України (від старшого офіцера до заступника Міністра оборони). Книга є спробою дослідити історичні взаємовідносини та співпрацю Війська та Церкви, інституту військового капеланства.

З нагоди цієї події відбудеться презентація книги та прес-конференція з авторами 6 грудня в конференс-залі Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського (м. Київ, вул. Якіра, 13, 1 поверх) о 13-00.

Тема співпраці Війська і Церкви традиційно присутня в українському суспільстві. Певна увага цій проблематиці періодично приділялася у загальнодержавних та регіональних засобах масової інформації. Але чи знає про неї широкий загал наших громадян? І чи достатньо опрацьовано і узагальнено результати цієї співпраці в її історичній ретроспективі та на сучасному етапі, щоб у одному джерелі допитливому читачеві можна було б побачити усе її строкате різноманіття та потенціал, щоб збагнути її мету і завдання та на кінець сформувати свою власну думку, щодо неї.

Напередодні Дня Збройних Сил України у видавництві “Медіа світ” вийшла друком книга, авторами якої стали (на час написання) представники Міністерства оборони України (від старшого офіцера до заступника Міністра оборони).

Епізодичними були спроби узагальнення діяльності українських військових капеланів у окремий історичний період. Їх авторами, здебільшого були українські військові капелани, зокрема – книга о. Івана Лебедовича “Полеві духовники УГА” (Вінніпег, 1963) . Ця тема не розглядалася в межах “країн соціалістичного табору”, бо ж дуже небезпечним для радянської політичної системи було поєднання українського війська і української церкви. Ніколи, також, авторами не виступали представники військового відомства.

Для чого і чому Військо і Церква у різні часи свого буття співпрацювали в особливий спосіб, який названо душпастирською опікою військовослужбовців або військовим капеланством? Які причини того, що на двадцятому році Незалежності військове капеланство в Україні не відновлено? Чи не буде рішення про створення інституту військових капеланів орієнтовано лише на віруючих однієї церкви? Чи не буде воно порушенням принципу відокремлення Церкви і Держави? Які причини того, що Міністерством оборони України з однієї сторони декларується позиція щодо встановлення посад військових священиків, а з іншої – посади службовців, які відповідають за роботу з релігійними організаціями скорочуються?

На ці та інші питання ви зможете почути відповідь під час прес-конференції з авторами книги “Тріумф серця”, яка відбудеться о 13.00 6 грудня 2010 року в конференс залі Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського (м. Київ, вул. Якіра, 13, 1 поверх).

http://wwjd.ru/news/evangelical/viishla-kniga-tr-umf-sercja-pro-sp-vpracju-v-iska-ta-cerkvi/