Вшанування подвигу героїв Крут у Збаразькій виправній колонії (№63), що на Тернопільщині

Щороку 29 січня по всій Україні, за участю представників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості, науковців, творчої інтелігенції та студентської молоді відбуваються пам’ятні заходи щодо відзначення подвигу 300 юнаків поблизу станції Крути, Чернігівської області. У перебігу військових дій той бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон і у кількості 27 людей були страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

Не оминули увагою ці трагічні події й у Збаразькій виправній колонії ( № 63) управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області. Засуджені у тісній взаємодії та за допомогою представників адміністрації підготували низку заходів, проявивши свою небайдужість, історичну пам’ять, шану до полеглих та й просто свою активну громадянську позицію. Було обговорено стан підготовки до проведення культурно-мистецьких заходів, розглянуто питання щодо благоустрою території.

Основними заходами з відзначення пам’ятної дати стали проведення 29 січня 2013 року мітингу-реквієму «Пам’яті Героїв Крут», а також проведення в клубі установи урочистого концерту «Вони загинули, щоб жити», присвяченого річниці подвигу Героїв Крут. Цього ж дня відбулося відкриття тематичної виставки у бібліотеці установи. Крім того, в колонії триває інформаційно-просвітницька кампанія з нагоди річниці. У відділеннях відбулися виховні години, засідання за круглим столом тощо.

Підбиваючи підсумки заходів, керівник установи Ретюк Олександр відзначив ініціативу, творчій ентузіазм й натхнення їх організаторів та учасників відповідальних за відзначення цієї знаменної та пам’ятної дати.

Наталія Возьна,

начальник відділення соціально-виховної та психологічної роботи