“Вони навчилися бути мужніми”, – священик про бійців АТО

Отець Віталій Футорський, настоятель храму св. архистратига Михаїла м. Хмельницький, та о. Андрій Шалай, сотрудник Собору у Зарваниці, черговий раз побували з духовною місією у зоні бойових дій. З 14 по 27 червня отці перебували по різних місцях дислокації наших військових в Луганській та Донецькій областях.

«Вже перед поїздкою військові телефонували і чекали нашого приїзду, – розповідає отець Андрій Шалай. – Бачимо велику необхідність капеланського служіння. Ми їхали там, де нас чекали. Наше служіння – це Святі Літургії, духовні розмови, підтримка духовна, Свята Тайна Сповіді, молитви та благословення».

xc1

Священик каже, що військові потребують підтримки. «Ми тут трохи зачерствіли. Однак вони там потребують продуктів, одягу та найбільше – молитви за них і за Україну. Коли військові відчувають нашу підтримку, тоді розуміють для чого вони живуть і перебувають там».

xc2

Отець зазначає, що неодноразово чули постріли з важкої техніки, зривання мін, постріли автоматів. «Однак бійці стоять твердо на сторожі нашої держави, вони навчилися бути мужніми. Наші військові є християнами. Про це свідчить їхня постава, їхня молитва і віра в Бога. Вони завжди з похиленою головою підходили і брали благословення, хотіли спілкуватися, цікавилися про життя з Богом. Навіть той, кого називали «атеїстом», захотів посповідався. Під час Святих Літургій всі приймали Святе Причастя».

xc3

Отець Андрій з радістю відзначив, що військові чим можуть допомагають місцевому населенню. «Першочергово діляться з дітьми і сім’ями, де є маленькі діти».

Прес-служба Тернопільсько-Зброрівської Архиєпархії

Повідомив о. Андрій Шалай