Владика Михаїл (Колтун) привітав ветеранів УПА з 70-ю річницею заснування

Шановні ветерани Української Повстанської Армії, військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань, дорогі миряни!

Цього року, у день величного свята Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо 70-у річницю створення Української Повстанської Армії –збройного формування, котре у роки бездержавності і жорстоких випробувань для України змусило з собою рахуватися потужні армії двох воюючих імперій і вносити зміни у їх політичні плани.

Недарма УПА обрало днем свого створення 14 жовтня, продовжуючи традицію Українського козацтва, стрілецтва та інших захисників рідної землі ставати під опіку Пресвятої Богородиці – небесної заступниці України і молитвою до неї зміцнювати свій дух і волю.

У цьому їм допомагали військові священики. Капелани у рядах УПА чесно і віддано сповняли свій священичий і громадянський обов’язок, розділяли разом зі своєю військовою паствою усі випробування.

Ми у щирій скорботі схиляємо голови перед пам’яттю і мужністю загиблих і у натхненній молитві просимо за них Господа.

Дорогі ветерани УПА, зі словами глибокої вдячності і поваги за Ваш неоціненний подвиг в ім’я України звертаюсь у цей день з молитвою до Бога з проханням за Ваше довголіття, міцне здоров’я, людське щастя, мир у родинах і спокій у ваших серцях.

Слава Україні!

Героям слава!

Єпископ Михаїл (Колтун),

керівник Департаменту Патріаршої Курії

Української Греко-Католицької Церкви

у справах душпастирства

силових структур України