Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту, привітав Збройні Сили України з їх 22-ю річницею

Генерали і офіцери, солдати і сержанти, працівники Збройних Сил України та члени родин, ветерани військової служби та всі ті, душпастирська опіка яких доручена мені Церквою і Господом Богом.

Дорогі браття і cестри!

Сьогодні відзначаємо 22-у річницю від дня створення Збройних Сил України і з цієї нагоди хотів би привітати і подякувати усім причетним до великої справи захисту рідної землі.

За десятиліття мого душпастирського служіння через моє серце і душу перейшли десятки тисяч військовиків та членів їх родин. Ми були братами і сестрами у паломницьких подорожах в Україні і за кордоном, ми промовляли спільно молитви у військових частинах і миротворчих місіях, разом відзначали церковні свята і визначні дати в житті війська. Ми відкривалась один в одному і знаходили порозуміння стосовно вічних християнських цінностей.

Вони, забуті, відроджувались і починали діяти у нашій спільноті. І головною серед цих цінностей, навколо яких ми будували свій світ, було і залишається творення миру. Миру в собі і миру навколо себе. Миру для свого ближнього і навіть для дальнього, того, хто прийде після нас.

Буремні дні сьогодення, в яких люди відстоюють свої громадянські права, сповнені напруги і небезпек. Ці дні потребують великої роботи не тільки фізичної, але, передовсім, душі і сумління.

Середовище, у якому зіштовхуються різні світоглядні концепції щодо майбутнього нашої держави і життя людей, інколи стає вибухонебезпечним. Тому у цих обставинах пам’ять і дія задля збереження миру, стає життєво необхідною та богоугодною. Тому слова зі Святого Письма “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться…” стають як ніколи живими і актуальними. Закликаю Вас пам’ятати по це і чинити згідно Христового заклику.

Дорогі побратими! З нагоди свята бажаю Вам Божих щедрот і ласк, доброго здоров’я, довгих років мирного життя, уваги й турботи рідних та близьких.

Єпископ Михаїл Колтун,

Керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ

у справах душпастирства силових структур України