Владика Богдан (Дзюрах) взяв участь в урочистостях з нагоди 100-річчя підняття українського прапора на кораблях Чорноморського флоту

У неділю, 29 квітня 2018 року, у Києві відбулися урочистості з нагоди 100-річчя підняття українського прапора на кораблях Чорноморського флоту.

Участь у заході взяли владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, о. Андрій Хім’як, заступник секретаря Синоду Єпископів УГКЦ. На цю подію також прибули представники Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Під час урочистих заходів, що відбувалися на Майдані Незалежності, на головному флагштоку України було піднято прапор Військово-морських сил України.

Владика Богдан (Дзюрах) очолив Панахиду за офіцерами і моряками ВМС, які віддали своє життя за волю і незалежність України. Співслужив під час поминальної молитви о. Андрія Хім’як.

У своєму слові до присутніх владика Богдан наголосив, що подія, яка відбулася 100 років тому – підняття українського стягу над кораблями Чорноморського флоту і проголошення цього флоту Державним флотом України – була ключовою в історії національно-визвольних змагань українського народу.

“Ті українські офіцери і моряки, свідки і учасники цієї славної події не мріяли, що настане час, коли прапор ВМС незалежної України буде піднято у серці української держави, у стольному граді Києві. Вони не мріяли про це, вони в це вірили! Сьогодні ми є свідками того, що їхня віра не була даремною. Вони вірили так як вірили Герої Крут і воїни УПА, як вірили Герої Небесної сотні і мужні курсанти Сімферопольської академії ВМС країни, які співали український гімн перед лицем підступного окупанта. Вони вірили так, як вірять нинішні захисники України. І ми знаємо, що також їхня віра не буде даремною”, – зауважив владика Богдан.

“Нехай цей піднятий у небо український стяг буде даниною нашої шани і вдячності оцим відважним українським морякам, які вірили в Українську державу і залишили нам назавжди подиву гідний приклад героїзму і вірності рідному народові, – наголосив єпископ. – Нехай цей стяг, піднесений у небо, пригадує усім нам, що остаточним джерелом нашої сили і запорукою наших перемог вчора, сьогодні і завжди є свята віра, смиренне приклоніння перед Всевишнім у молитві про Божу поміч і Боже заступництво”.

834460_1_w_1000

За повідомленням Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

фото: Радіо Свобода, LB.ua