Владика Богдан (Дзюрах): «Відвідання АТО надихає змінювати країну на краще»

Людина, яка побувала на передовій, запалюється бажанням зробити щось більше на своєму місці задля того, щоб наша країна перемінювалася, щоб відбувалися реформи, щоб, коли воїни повернуться з фронту, застали країну справді оновлену.

Про це сказав владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у інтерв’ю за підсумками душпастирського візиту в зону бойових дій на Сході України.

Ділячись своїми враженнями, єпископ відзначив, що для нього «було дуже вражаючим побачити, з якою спокійною рішучістю наші воїни виконують свій обов’язок». «Наскільки вони є глибоко переконані в своїй правоті, наскільки вони готові до самопожертви. І роблять це без пафосу, без розголосу і при цьому не оглядаються на інших. Вони не оглядаються на тих, що, можливо, правдами чи не правдами уникають мобілізації. Їхню рішучість не можуть зупинити навіть негаразди на політичному олімпі, які ми всі спостерігаємо. Так, їх це бентежить, але не зменшує запалу захищати Україну. Вони кажуть: прийдуть інші політики, а землі іншої у нас не буде, вона в нас лише одна і її треба захищати. І така їхня благородність духу не може залишати байдужими», – сказав владика Богдан.

«Один з капеланів сказав, – додав Секретар Синоду, – що в зоні АТО є багато хлопців, з яких можна писати ікони, настільки вони є перемінені, чисті й благородні. Я справді таких людей зустрів і зустрів багато. І це надихає».

Департамент інформації УГКЦ