Військових капеланів Стрийщини нагородили відзнакою імені отця Андрія Бандери

13 жовтня 2021 року, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, біля каплиці Стрітення Господнього УГКЦ у м. Стрию відбулося урочисте віче з нагоди Дня захисників і захисниць України. Захід розпочався спільною молитвою – Молебнем за Україну і український народ, який очолив Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ. Участь у заході взяли військовослужбовці, військові капелани зі Стрийського району, представники влади, громадськості міста та небайдужі стрияни.

У своєму привітальному слові з нагоди свята, владика Богдан сказав: “Сьогодні наших капеланів будуть вшановувати відзнакою отця Андрія Бандери. Священник, котрий зі своєю дружиною прожив лише шістнадцять років, але дав українському суспільству семеро дітей і ні за кого з них не повстидався. Останніми словами о. Андрія на допитах НКВД у липні 1941 року було визнання: “Я своїх дітей виховав у любові до України”. Тому дуже важливо для кожного з нас є виховувати в такій любові наших дітей, щоб вони розуміли як це є стояти під хрестом. Пречиста Діва Марія, Мати Божа, котра стояла під хрестом, не відвертала свого Сина від терпінь, нехай стане вихователькою усіх нас на дорозі мужності. Нехай у день Покрови Пресвятої Богородиці нікому з нас не забракне сили молитви, щоб тої мужності випросити, нагородити мужністю наших дітей і так, як отець Андрій Бандера, на “заході” свого життя сказати: “Я виховав своїх дітей у любові до Бога і України!””, – наголосив єпископ.

Опісля голова Стрийської районної ради Михайло Лучечко нагородив владику Богдана та військових капеланів почесною медаллю Стрийської районної ради імені військового капелана Галицької армії отця Андрія Бандери.

Також було вшановано усіх, хто служить та покладає свої зусилля, захищаючи нашу державу: військових, поліцейських та рятувальників.

stryiugcc.org.ua