Військові капелани УГКЦ взяли участь у міжконфесійній молитві за Україну напередодні виборів президента України

З ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій 30 березня 2019 року оголошено днем молитви і посту в намірах чесних і мирних президентських виборів. На Володимирській гірці поблизу пам’ятника св. рівноапостольному князеві Володимиру Великому відбулася міжконфесійна молитва за Україну «Боже, нам єдність подай», у якій також взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви — владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні, та військові капелани.

Молитву за Україну до Всемогутнього Бога звернув владика Богдан Дзюрах, представник Української Греко-Католицької Церкви: «Ти нас зібрав сьогодні на молитву за рідний край, за наш народ, за нашу Україну. Зібрав під оком нашого Хрестителя і Просвітителя, рівноапостольного князя Володимира Великого, який тримає у своїх руках знамено перемоги, Хрест Господній». Відтак владика Богдан, пригадавши слова світлої пам’яті Блаженнішого Любомира, наголосив на нашій спільній відповідальності за розвиток своєї держави, яка повинна бути поєднана із молитвою до Бога: «Ми, Господи, ще не осягнули цілі нашої мандрівки, ми ще не завершили наш національний шлях до свободи, гідності і справедливості. Як нам пригадував 5 років тому на Майдані, наш національний праведник і мудрець Слуга Божий Любомир, нам ще потрібно багато і наполегливо молитися, так наче б все залежало від тебе, Господи; і нам потрібно ще багато й важко працювати, так, наче б все залежало від кожного із нас, Твоїх дітей, яким Ти, Господи, довіряєш відповідальність за країну і за її майбутнє».

«Пошли нам, Господи, з висот небесних Твою мудрість! Мудрість єднання, щоб ми не розпорошували наших сил, а єдналися в дусі любови — до Бога, до наших ближніх і до рідної землі. Мудрість чуйності, щоб ми не дали задурити себе оманливими обіцянками, які походять від ворога нашого спасіння, від лихих людей і від збентежених почувань нашого власного серця. Мудрість спокійної відваги, яка дозволить робити подальші кроки на нашому шляху і приймати виважені, чесні і відповідальні рішення. Господи, даруй мені і кожному із нас Твою небесну мудрість, якої нам не вистачає, мудрість, яка пливе із Чесного і Животворящого Хреста! За молитвами Пресвятої Богородиці, Київської Оранти, св. Володимира і всіх Святих української землі», — завершив молитву представник УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах.

Із повним текстом молитви можна ознайомитися за посиланням.

Відтак міжконфесійну молитву продовжили інші учасники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а на завершення прозвучала співана молитва «Боже, великий, єдиний».

synod.ugcc.ua