Військове паломництво до Люрду (для діючих військовослужбовців)

Період: 12-25 травня 2019 року

Пожертва: 585 євро +200 грн

МАРШРУТ: Львів – Майданек – Люблін – Вроцлав – Страсбург – Париж – Мон-Сен-Мішель – Люрд – Лаванья – Рим – Ватикан – Венеція – Будапешт – Львів 

         

1 день (12.05, неділя)

Зустріч паломників на автостоянці біля Центрального залізничного вокзалу м. Львова о 9.00, посадка в автобус. Ранішні молитви. Виїзд зі Львова до Польського  кордону.  Проходження кордону.  Прибуття до Майданека. 

Паломництво  до блаженного священномученика Омеляна Ковча включатиме покладання квітів до Пам’ятника боротьби і мучеництва, Панахиду за померлих у Майданеку, молитву за прославу о.Омеляна Ковча, запалення свічок,  екскурсія по Майданеку.

В часи Другої світової війни Майда́нек – німецький концентраційний табір та табір смерті на території Польщі, приблизно 4 км від центру міста Люблін. Через Майданек пройшло близько 300 000 в’язнів з 26 держав, з них багато євреїв, поляків. В Майданеку у крематорії був спалений український греко-католицький священик (храму Святого Миколая в м. Перемишляни) Омелян Ковч (уродженець села Космач на Косівщині), згодом возведений Папою Іваном Павлом ІІ до лику блаженних.Отець Омелян до останнього дня життя сповідав та причащав в’язнів концтабору. У честь блаженного священномученика Омельяна Ковча було недавно названо одне з перехресть міста Любліна.

Переїзд у центральну частину Любліна. Знайомство з містом, вільний час. Вечірні молитви.  Переїзд до транзитного готелю у Лодзь. Прибуття у  готель, поселення. Нічліг.

 

2 день (13.05, понеділок)  

Сніданок. Ранішні молитви. Переїзд у центральну частину Вроцлава.  Екскурсія містом.

На перший погляд, краєвиди Вроцлава не відрізняються від інших польських міст: тут і симпатичні кольорові будиночки,  площа Ринок, і костел, і ратуша, і бруківка. Одним словом, усе в найкращих традиціях старої Польщі. Та є й дещо особливе в цьому місті. Вроцлав  розташований на 12 островах, з’єднаних мостами. Власне, на одному з таких островів і розташований історичний центр міста. На менших островах переважно немає будинків, там облаштовані прекрасні парки.

Вільний час. Нічний переїзд до Франції.

 

3 день (14.05, вівторок)  

 Ранішні молитви. Прибуття до Страсбурга. Божественна Літургія. Знайомство з містом.

 Під час знайомства з містом  ми відвідаємо найважливіші споруди, створені протягом кількох століть: старовинні будівлі Митниці, Магістрату на площі Гутенберга, палац єпископів, церкву Святого Томи, криті мости. Вартий уваги квартал Маленька Франція, розділений мережею каналів з унікальною архітектурою. Відвідаємо Собор Нотр-Дам.

Вільний час. Переїзд в околиці Парижа.  Поселення у готель.  Нічліг.

 

4 день (15.05, середа)

Сніданок. Ранішні молитви. Виселення з готелю. Прибуття у Париж. Автобусна екскурсія містом.

Відвідаємо Нотр-дам-де-Парі – один з найбільших витворів ранньої готики. Всередині собору слід звернути увагу на дивовижний ансамбль вітражів, 14 різьблених дерев’яних стільців на хорах, на багату колекцію скарбів собору, головні з яких – реліквії Страстей Господніх.

Лувр впродовж століть був фортецею, в’язницею, резиденцією французьких королів і академією. Історія будівництва цього комплексу починається від Меровінгів і продовжується понині.  Також оглянемо  Єлісейські поля, Тріумфальну арку, Ейфелову вежу, Марсове поле, Будинок  Інвалідів, Міст Олександра III, Малий і Великий палаци , Стару Паризьку Оперу.

Відвідини УГКЦ Святого Володимира, Божественна літургія. Вільний час. Вечірні молитви. Переїзд у готель.  Нічліг.

 

5 день (16.05, четвер)

Сніданок. Ранішні молитви. Виселення з готелю. Прибуття у Мон-Сен-Мішель.

Мон-Сен-Мішель — відомий бенедиктинський монастир, побудований на острові в XI-XVI століттях. Острів займає площу близько 55.000 м ² і є зразком середньовічного французького укріпленого монастиря. У зв’язку із святкуванням тисячоліття чернецтва в 1969 році в приміщення монастиря повернулась спільнота бенедиктинців, яка налічує в даний час 7 осіб. Щодня проходить служба, в якій можуть взяти участь прихожани і туристи, а сам храм повернувся до ролі духовного центру, яку він втратив в 1790 році. Архітектурний комплекс і унікальна природа роблять Мон-Сен-Мішель найбільш відвідуваним паломницьким місцем у Нормандії.

Відвідини храму, спільна молитва. Вільний час. Нічний переїзд до Люрду.

 

6 день (17.05, п’ятниця)

Ранішні молитви. Прибуття до Люрду, поселення. Відпочинок, вільний час. Літургія в Українській церкві Успіння Пресвятої Богородиці. Урочиста церемонія відкриття 60 міжнародного військового паломництва.

В лютому 1858-го року Пречиста Діва Марія з’явилася 14-річній селянській дівчині Бернадеті Субіру, що збирала хмиз у лісі. З’явилася  “Пані” дівчинці в печері, що стояла неподалік, і сказала до неї: “Йди до священиків і скажи їм, щоб збудували на цьому місці каплицю, бо я хочу, щоб воно стало місцем ласки для людей… Не переставай молитись і кажи іншим, щоб вони молилися…. Піди і напийся з джерела та окропи себе водою з нього… ” Згодом цілюще джерело почало приваблювати мільйони паломників.  Відвідини Гроту – місця Об’явлення Богородиці, купелі у цілющій джерельній воді, молитва у Базиліці Вервиці та  Непорочного Зачаття.

Вільний час. Вечеря.  Участь у процесії з Найсвятішими Тайнами та  Вервиці  біля Гроту Об’явлення Пречистої Богородиці. Повернення у готель.  Нічліг.

 

7  день (18.05, субота)

Ранішні молитви.  Участь у спільному Богослужінні в Гроті з військовими делегаціями слов’янських народів. Сніданок. Оглядово-пішохідна прогулянка по Люрду.

Відвідаємо основні місця, пов’язані з життям Бернадети: парафіяльну Цекву, де вона була охрещена, будинок, де проживала сім’я Субіру, млин Боллі, госпіталь, у якому Бернадетта прийняла перше Причастя. У другій половині дня відвідини цілющих купелей,  Хресна дорога, участь у процесії   Вервиці  біля Гроту Об’явлення Пречистої Богородиці.

Хресна дорога військової делегації України. Вечеря у готелі. Участь у процесії з Найсвятішими Тайнами та  Вервиці  біля Гроту Об’явлення Пречистої Богородиці. Повернення до готелю.  Нічліг

 

8 день (19.05, неділя)

 Сніданок. Ранішні молитви. Відвідини купелів біля Гроту. Спільне фото української делегації.

 Участь в інтернаціональній месі у підземній церкві на честь Святого Пія Х. Церемонія  закриття 60-го Міжнародного військового паломництва.

Виселення з готелю. Нічний переїзд до Італії.

 

9 день (20.05, понеділок)

Ранішні молитви. Прибуття до Лаваньї. Відпочинок на узбережжі Лігурійського моря.   

Лаванья розташована на відстані близько 370 км на північний захід від Рима, 35 км на схід від Генуї. Щорічний фестиваль відбувається 16 липня. Саме місто сьогодні знамените, як один з найбільш респектабельних  курортів у цьому регіоні.

Після обіду переїзд у готель в околицях Лаванї. Вільний час. Нічліг.

 

10 день (21.05, вівторок)

Ранішні молитви. Сніданок у готелі.  Переїзд  до столиці Італії. Прибуття до Рима.

Відвідини української базиліки Св. Софії. Божественна Літургія. Поселення у  готель. Відпочинок.  Оглядова прогулянка містом. У Римі перед Вами відкриється все таїнство і шарм вікової  спадщини столиці Італії: Колізей, Римські Форуми, Вівтар Батьківщини, Фонтан Треві, Пантеон.

Вільний час. Повернення у  готель.  Нічліг.

     11 день (22.05, середа)

 Розпорядок заходів у Римі:

  • 30-6.00 – сніданок в готелі .
  • 00-7.30 – Переїзд до станції метро Риму .
  • 00-12.30 – участь у Богослужінні з Папою Франциском, главою Вселенської Церкви.

   Вільний час для паломництва до Гробу Святого Петра. Вхід до Базиліки Святого Петра через Святі Двері Віри. Час на Сповідь і на особисту молитву у Ватикані.

Нічний переїзд до Венеції.

 

12 день (23.05, четвер) 

Ранішні молитви. Прибуття до Венеції. Переїзд на кораблику  до центру міста (5Є). 

Оглядова екскурсія по Венеції. Площа св. Марка – серце Венеції. У Соборі Євангелиста Марка помолимось біля його мощей.  Св. Марко- покровитель Венеції, який символічно представлений крилатим левом. Також перед нами відкриється  грандіозна споруда Венеції – Палац Дожів, міст Ріальто і багато інших цінностей незвичайного міста на воді.  

Переїзд на кораблику  до місця паркування автобуса(5Є).  Переїзд до готелю. Нічліг.

 

 

13 день (24.05, п’ятниця)

Сніданок у готелі. Виселення з готелю. Ранішні молитви. Переїзд до Угорщини. Прибуття у Будапешт. Знайомство з містом.

Оглядова екскурсія по старовинній Буді та завжди елегантному Пешту. Маршрут охоплює найвідоміші пам’ятки Будапешту. У Буді прогулянка по Будайській фортеці, далі Королівський палац, церква Св. Матіаша, Рибацький бастіон. Наш маршрут буде пролягати через Ланцюговий міст, що з’єднує Буду і Пешт. У Пешті будемо молитись у  Базиліці Св. Іштвана, біля мощей Святого. Саме там зберігається  позолочена  рака, в якій знаходиться його права кисть. Побачимо Національну Оперу, будівлю Синагоги і звичайно, будівлю Парламенту. Побуваємо на площі Героїв.

Вільний час. Переїзд до Українського кордону.

 

14 день (25.05, субота)

Ранішні молитви. Прибуття до Центрального залізничного вокзалу Львова приблизно о 10.00.

 

У ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;

– духовний супровід  священника; 

– супровід  досвідченого гіда-керівника;

– медичне страхування;

– 8 ночівель у готелях (2-3 особи в номері);

– 8 сніданків;

– 2 вечері.

ВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– проїзд у громадському транспорті, особисті витрати; 

– екскурсійна програма згідно з  маршрутом 25 €;

– за бажанням значок учасника військового паломництва 20 €;

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Пожертва для паломницької подорожі у гривнях коригується відповідно до зміни курсу валют на день подання.

* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи, або у випадку форс-мажорних обставин, що не впливатиме на якість паломницької поїздки.

* Слідкуйте за оновленнями програми. Дати подорожі можуть бути змінені.

* Під час подорожі можуть виникати форс-мажорні обставини, наприклад, дії або бездіяльність прикордонних та митних служб, несприятливі погодні умови, затори на дорогах, ремонти доріг в країнах перебування, які можуть вплинути на зміни в екскурсійній частині програми. Ми не несемо відповідальності за наявнісь таких обставин, але зробимо все можливе, щоб подорож була безпечною та комфортною.