“Місія Церкви – не дати війні руйнувати людську свідомість”, – військовий капелан

Отець Олександр Смеречинський, військово-морський капелан УГКЦ, був запрошений на програму “Вечір на 7”, що на студії телеканалу “7 канал”, де розповів про особливості служіння Морського апостоляту.

“Місія Церкви, починаючи з Майдану і тепер, – це не дати війні руйнувати людську ментальність, людську свідомість, – говорить військовий капелан. – Місія Церкви чи на флоті, чи в армії, чи в суспільстві, чи на Майдані, як ми тоді були присутні, – не дати можливості війні почати жити в людських серцях, а потім отруювати наше майбутнє”.

“Головна функція капелана – не дати війні, в якій живуть люди, деформувати їх, допомогти бійцям залишитися собою”, – зазначає отець Олександр.

“Коли повертаєшся з війни додому, в нормальні умови життя, то перший час здається, що ти потрапив у нереальний світ. Бо там – все дуже просто: є свій, а є чужий. По-євангельски: “так-так, ні-ні”. Коли повертаєшся сюди, у світ напівтонів, то здається, що все несправжнє. Дуже важливо, я закликаю телеглядачів, до всіх хлопців, які повертаються сюди, ставитися з особливим розумінням і обережністю. Бо переважна більшість з нас, не бувши в їхній шкірі, до кінця не можуть їх розуміти. Тому я настійливо прошу, рекомендую, взиваю ставитися дуже милосердно і поблажливо до всіх тих, хто повертається звідти”, – закликав священик.

За матеріалами 7 каналу