Військовий капелан зустрівся зі студентами військової кафедри УжНУ

3 червня студенти військової кафедри мали нагоду поспілкуватися з отцем  Іваном Ісаєвичем, військовим капеланом УГКЦ, Героєм України.   

Заняття у формі духовної бесіди відбувалося в Хрестовоздвиженському кафедральному соборі УГКЦ м. Ужгород. Зустріч розпочалася з ознайомленням присутніх з історією   собору.

Відтак,отець Іван розповів про те, в чому полягає служба капелана. Священик зазначив, що основна зброя військового капелана – це кадило і слово. Священик за жодних умов не може брати до рук зброї, навіть якщо є загроза його життю.

«Капелан є для того, щоб допомагати формувати дух не тільки бійця, а й офіцера. Капелан має бути дуже сильним морально. Людська душа мусить боротися з тілом, із бажаннями. Ми маємо право вибору, але деколи наші бажання не відповідають моральним чеснотам – відбувається боротьба душі і тіла. Тоді приходить на допомогу капелан, який має надавати не лише духовну, а й психологічну допомогу», – розповів о. Іван Ісаєвич.

Священик розповів і про страх: він не обов’язково є злом. Капелан має вміти донести до бійця, що страх – це перше, що захистить, збереже життя. Головне, аби страх не переходив у боягузтво.

«Невміння узяти на себе відповідальність в мирному житті – це така сама проблема, як боягузтво під час бойових дій. Військовому-контрактнику не треба пояснювати багато речей, які слід доносити до мобілізованого: чому він тут, для чого, заради кого…» – зауважує священик. Патріотом має бути не тільки боєць, а й обов’язково капелан – той, хто допомагає захиснику не впасти духом, витримати всі випробування.

Студенти мали змогу поставити капелану запитання, зокрема цікавилися, як отець Іван потрапив на передову, чому став священиком та ким був до того, як піти навчатися в духовну семінарію.

studenti

Отець Іван Ісаєвич від початку бойових дій на Сході України активно допомагає військовим, відбув декілька ротацій до зони АТО, де двічі отримав поранення. Нещодавно священика нагородили найвищою недержавною відзнакою – медаллю «Народний герой України». Отець Іван Ісаєвич є одним із героїв фільму «Капелани» (2015 р.), що розповідає історії священиків УГКЦ, котрі перебували в найгарячіших точках зони бойових дій. Священик допомагає не лише військовим, під його опікою є також вихованці дитячого будинку сімейного типу  і дитячого садочку «Назарет». Їхнє створення стало здійсненням давньої мрії отця Івана.

За матеріалами: zakarpattya.net.ua