“Військовий капелан – це священнослужитель, який відчув поклик Божий бути там, де найважче”, – о. Максим Кролевський

19 лютого в Полтаві у студії телерадіокомпанії “Лтава” відбувся прямий ефір телевізійної програми “Ранок на Лтаві”, в якій взяв участь отець Максим Кролевський, військовий капелан Української Греко-Католицької Церкви.

На початку, душпастир розповів про Департамент військового капеланства як інститут та структуру, яка об’єднує всіх військових капеланів в Українській Греко-Католицькій Церкві. Також священик підкреслив, що УГКЦ має безперервну багатолітню традицію військового капеланства в різних українських збройних формуваннях.

“Військовий капелан – це священнослужитель, – зауважив отець Максим – який внутрі свого “я”, всередині свого сумління, відчув поклик Божий бути сьогодні там, де найважче: найважче для кожного з нас, найважче для цілого нашого народу, найважче, навіть, для нашої Церкви”.

Душпастир додав, що військові капелани – це священослужителі, які є поряд з усіма нашими солдатами, офіцерами, воїнами і разом з ними готові віддати своє життя за свободу, за незалежність своєї держави, за добробут і краще майбутнє нашої Батьківщини в ім’я любові до Бога, до ближнього і до свого українського народу”.

У ході прямого ефіру, військовий капелан розповів про специфіку священичого служіння та певні труднощі, які виникають у тих надзвичайних обставинах у зоні АТО. Також розповів про працю душпастирів УГКЦ у військових госпіталях Харківського екзархату, зокрема в Харкові та Полтаві, де капеланам доводиться лікувати та зцілювати душевні, психічні рани військовослужбовців.

Прес-служба парафії Пресвятої Тройці