Військовий капелан під Слов’янськом освятив пам’ятний знак загиблому капітану СБУ

У четвер, 20 квітня, під Слов’янськом відбулося відкриття пам’ятного знаку співробітнику Центру спеціальних операцій Служби безпеки України капітану Геннадію Біліченку, який трагічно загинув при виконанні службового обов’язку 13 квітня 2014 року і став першим загиблим на Донбасі військовим. Освятив пам’ятник військовий капелан УГКЦ отець Олекса Куйбіда. 

Заступник міського голови та побратим Геннадія Біліченка виконали почесну місію та відкрили пам’ятний знак, після чого присутні на чолі з військовим капеланом УГКЦ отцем Олексою молилися панахиду за загиблим героєм. Після молитви священик здійснив чин освячення пам’ятного знаку.

З промовами виступили заступник голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Владислав Лаврик, заступник міського голови Юрій Підлісний, бойові побратими по службі, представники Національної Гвардії, Збройних Сил України, волонтер, пастор Церкви “Добра Звістка” Петро Дуднік.

Наприкінці заходу присутні вшанували світлу пам’ять загиблого хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Загалом на захід зібралося чимало людей, серед яких керівництво міста та області, бойові побратими, військовий комісар, журналісти, працівники Слов’янської міської ради, волонтери, активісти, громадськість та просто небайдужі люди.

Довідка. Капітан Геннадій Біліченко народився 14 грудня 1972 року у Казахстані. К 1994 році після закінчення Бобруйського автотранспортного технікуму переїхав до місця проживання батьків у село Гожули Полтавської області. На військову службу в Службу Безпеки України Геннадій був прийнятий у 1995 році, пройшовши шлях від водія до оперативного співробітника структурного підрозділу Центру спеціальних операцій “Альфа” Управління СБУ в Полтавській області. Свою долю з СБУ пов’язав цілком свідомо, адже, як справжній патріот, відчував особисту відповідальність за захист незалежності й суверенітету України.

www.slavrada.gov.ua