Військовий капелан на врученні ордену “Народний Герой України”

У неділю, 24 липня 2016 року, в м. Хмельницькому пройшла 18-та церемонія нагородження цивільних та військових орденом «Народний Герой України». На цьому заході був присутній військовий капелан УГКЦ отець Ігор Федоришин. 

Розпочався захід із молитви, яку  очолив отець Ігор Федоришин, військовий капелан УГКЦ. А далі орденом “Народний Герой України” вшанували 15 захисників, з них – 7 посмертно. Серед тих, хто був нагороджений у Хмельницькому, Назар Якубовський – наймолодший кавалер ордену, доброволець, який у 17 років пішов захищати Батьківщину, на жаль загиблий. Нагороду замість отримувала мати бійця.

Також орден вручили колишньому санінструктору медроти 128-ї бригади Вадимові Свириденку, який після поранення під Дебальцевим, полону і ампутації стоп ніг і кистей рук, не впав у відчай, а пройшов важкий період реабілітації та зараз допомагає в лавах громадської організації «Українська асоціація інвалідів АТО» бійцям, які зазнали важких поранень та отримали інвалідність, встати на ноги, не зламатися та мати сили й далі жити.

За волонтерську діяльність був нагороджений відомий телеведучий Сергій Притула, який протягом багатьох місяців забезпечує українських вояків в зоні АТО оптикою, захисним спорядженням, автомобілями та іншими необхідними речами.

Багато гарних хлопців було нагороджено у той день, їхній подвиг складно оцінити і виміряти, тому що багато з них поклали на вівтар свободи і незалежності України свої життя.

Українці повинні допомагати своїм Героям не тільки воювати, збираючи допомогу для наших захисників в зоні АТО, але і повернутися в мирне життя, в суспільство, яке б толерантно ставилося до їхніх проблем: втраченому на війні здоров’ю, порушеною колосальним нелюдським болем втрат психікою, відсутностю матеріальної допомоги з боку держави і суспільства, відсутностю роботи і можливості інтегруватися в суспільство.

За матеріалами ВО “Петиція України”