Військових та капеланів нагородили відзнаками за мужність і героїзм

В Монастириськах, що на Тернопільщині, нагородили відзнаками та цінними подарунками 50 військових, 5 волонтерів та 15 капеланів за мужність і героїзм під час захисту нашої країни. Урочистість відбулась з нагоди 75-річчя з часу проголошення Акту відновлення Української Держави.

– Нашими діями було призупинено наступ на Дебальцево, бо на наступний день з Дебальцево було стягнено війська в сторону Оленівки. Нам було місяць дано, щоб перегрупуватся і тримати гідну оборону, – розповідає голова Монастириського районного суду Віталій Іванчук.

Один із нагороджених – очільник Монастириськ Андрій Сарух. Коли прийшла повістка, чоловік, не вагаючись зібрав речі, і вже зранку прибув до військкомату. Відслуживши один рік, повернувся додому та приступив до своїх професійних обов’язків.

– В чомусь зміни є, в чомусь, може, не так, як нам хотілося. Зміна – це історичне поняття і на це треба більше часу, щоб побачити конкретніше, – каже міський голова Монастириськ Андрій Старух.


Роль духовенства є незамінною на фронті. Головний військовий капелан Бучацької єпархії УГКЦ отець Ігор Федоришин пройшов не одну військову ситуацію: Афганістан, Миротворча місія в Косово та Українсько-Російська війна, так навивають конфлікт на Сході військові. Доки дозволяло здоров’я отець Ігор підтримував бійців безпосередньо на війні, а зараз – працює як волонтер. Збирає матеріальну та грошову допомогу і частенько їздить на Схід. Своїм обов’язком вважав відзначити тих, хто ризикував життям на благо нашої держави. Одного із солдатів нагородили посмертно.

– Щоб хлопці знали, що їх пам’ятають. Що їх оця самопожертва є винагороджена, не забута, – говорить головний військовий капелан Бучацької єпархії УГКЦ отець Ігор Федоришин.

Святковий настрій всім присутнім дарували місцеві творчі колективи.

Джерело: tv4.te.ua