Військових священиків УГКЦ навчають основ тактичної медицини

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві триває навчання капеланів з основ тактичної медицини. Керує групою спеціалістів Уляна Супрун – волонтерка, що переїхала у 2013 році з США до України та на постійній основі спільно з ГО “Захист патріотів” проводить тренінг “Курс бійця-рятувальника”.

31

З 15 по 16 грудня такий курс пройдуть військові капелани, учасники IX всеукраїнського з’їзду.

32

Зміст курсу спрямований на засвоєння священиками повного алгоритму надання першої домедичної допомоги (САВС, де С – critical bleeding/критична кровотеча, А – Airways/Дихальні шляхи, В – Breathing/Дихання, C –Circulation/Циркуляція) з її поділом на фази Допомога під вогнем, Тактична польова допомога, Тактична евакуація.

34

Курс включає теоретичні елементи, демонстрації навичок, розбір відеоматеріалів, практичні відпрацювання алгоритму САВС із використанням манекенів та тренувальних матеріалів, спеціалізованих та імпровізованих засобів надання першої домедичної допомоги.

33

РОЗКЛАД КУРСУ

Час Зміст етапу навчання Замітки
День 1.
30 хв. Загальний брифінг. Вступне слово. Введення в тактичну медицину. Огляд аптечки IFAK.
90 хв. Допомога під вогнем. Теорія, демонстрація, тренування.
60 хв. Огляд постраждалого. Теорія, демонстрація, тренування на манекенах.
60 хв. Забезпечення прохідності дихальних шляхів

Теорія, демонстрація, тренування на манекенах.
60 хв. Контроль кровотеч. Бинтування. Тампонування. Теорія, демонстрація, тренування на манекенах.
60 хв. Допомога при пораненнях грудної клітки: пневмоторакс, напружений пневмоторакс. Теорія, демонстрація, тренування на манекенах.
30 хв. Практична сесія «допомога під вогнем». Практичне відпрацювання сценарію надання допомоги у зоні під вогнем.
30 хв. Розгляд найтиповішихих питань надання допомоги (використання знеболювальних засобів та інших медикаментів, шокові стани, розповсюджені помилки, тощо). Аналіз відео матеріалів. Відповіді на поставлені запитання, питання, що виникли протягом курсу і найчастіше трапляються у практиці.
День 2. Практичні сесії та симуляції
150 хв. Симуляційні завдання (з ротацією курсантів). Відпрацювання повного алгоритму надання домедичної допомоги з обговоренням. Відпрацювання набутих знань і навичок згідно з алгоритмом. Робота у повному спорядженні в умовах і ситуаціях, максимально наближених до реальних
60 хв. Підсумкове тестування. Підведення підсумків.

16 грудня по обіді розпочнеться лекторій для військових капеланів, що пройде в Будинку офіцерів Збройних Сил України. Викладатиме матеріал та дискутуватиме з капеланами полковник Руслан Коханчук (Міністерство оборони України).

Модуль 1: “Підготовка священика до місії в зоні бойових дій”

Лекція 1: “Інтелектуальна підготовка капелана”.

Війна. Типи війн. Концепції війн. Гібридна війна. Розвиток вчення Церкви про війну. Військо. Військові цінності. Бойові традиції. Воїнство. Типологія воїнів. Капелан. Відносини священика з військовим командуванням та соціально-психологічні аспекти діяльності капелана. Література для самостійної підготовки та фільми для перегляду.

Лекція 2: “Психологічна підготовка до місії”.

Лекція 3: “Духовна підготовка до місії”.

Модуль 2: “Виконання обов’язків капелана у зоні бойових дій”.

Структура Збройних Сил України. Введення в основи ведення бойових дій. Проблеми міжконфесійної взаємодії. Відносини капелана з парацерковними служіннями. Особливості ментальності місцевого населення Донбасу. Звітність і обмін досвідом.

Модуль 3: “Post-воєнна реабілітація”.

Як зберегти своє психічне здоров’я. Соціальний захист капелана.

Завантажити програму з’їзду

Департамент військового капеланства УГКЦ