Тренінг для семінаристів КТДС “Психологічна травма – практичний досвід військового психолога”

У п’ятницю, 24 березня 2017 р. Б., у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії УГКЦ було проведено черговий семінар для братів Центру душпастирювання військовослужбовців святого архистратига Михаїла, що діє при семінарії. 

Цього разу отець Віталій Воєца, військовий капелан та духівник Центру на зустріч запросив пані Тетяну Таран, керівника відділення психологічної реабілітації Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» Міністерства оборони України. Пані Тетяна є практикуючим психологом і допомогла уже не одному військовослужбовцю та родинам військових.

Тема зустрічі: «Психологічна травма – практичний досвід військового психолога. Особливості надання психологічної допомоги при суїцидальному синдромі, ступорі. Перша психологічна допомога на полі бою (протокол)».

Під час тренінгу пані Тетяна звернула увагу на такі 3 аспекти праці із військовослужбовцями, які отримали травми і перебувають у посттравматичному стані:

–    через спілкування з людиною визначити її стан;

–    звернути увагу, який у пацієнта психологічний ресурс, фізичний ресурс;

–    стабілізувати стан людини і ще раз пережити травму, щоб повернутися до нормального стану.

Є різні способи переходу через травму: сміх, сльози, сон. Тобто, це нормально, коли людина після стресової ситуації плаче чи сміється. Потрібно дати потерпілому час, щоб він міг одужати.

Також доповідач-психолог звернула увагу на важливій ролі священика для потерпілих, його присутності у тяжких хвилинах та допомозі.

Брати-семінаристи щиро дякують отцю Віталію та пані Тетяні за організацію і проведення семінару на особливо важливу тему, за пригадування важливості покликання і місії військового капелана.  Такі зустрічі допомогають ефективно підготуватися до душпастирського служіння українським військовослужбовцям.

original-4102492613

ktds.org.ua