Військовослужбовці Зенітно-ракетного полку м. Євпаторії взяли участь у ювілейному паломництві до Зарваниці

13-15 вересня у Зарваниці відбулося ювілейне V Всеукраїнське військове паломництво. Цьогорічна проща, приурочена до 1025-ліття Хрещення Руси-України, пройшла під гаслом «Один Господь, одна віра, одне Хрещення» (Еф 4,5). Уже вкотре в паломництві брали активну участь військовослужбовці Зенітно-ракетного полку м. Євпаторії.

Паломницьку групу в складі офіцерів-командирів, офіцерів-вихователів, членів родин офіцерів-жінок і дітей очолював підполковник Анатолій Гончарук, командир дивізіону.

В паломництві також прийняли участь військовий капелан, настоятель Покровського храму УГКЦ в Євпаторії протоієрей Богдан Костецький та катехит для військовослужбовців Людмила Григор’єва.

Під час прощі відповідально виконували обов’язки хоругвоносця- майор Володимир Рахімов і прапороносця – майор Григорій Харсун, заступник командира по виховній роботі дивізіону.

Євпаторійські паломники відчули особливу Божу благодать під час Літургії та хресної дороги, на якій офіцери в/ч А 4519 несли на своїх раменах хрест. А ще з трепетом згадується парадний марш до чудотворного місця та цілюща вода в купелі Святої Анни і звичайно похід зі свічками.

Не залишились без уваги євпаторійські військові і керівництвом Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. Військовий єпископ – владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту нагородив грамотою в/ч А 4519 в особі полковника Андрія Вікторовича Матвієнка, за активну участь в паломництві та значний вклад духовно-патріотичне виховання військовослужбовців.

Внутрішньо преображені і сповнені патріотичного духу поверталися захисники Вітчизни захищати південні рубежі української держави до Євпаторії. Уже в дорозі ледь стримуючи хвилювання всі охоче ділилися пережитим під час прощі.

Наступного дня, після повернення додому, офіцери вручили командиру частини ікону Зарваницької Матері Божої і пам’ятний значок учасника п’ятого Всеукраїнського військового паломництва. Командир сердечно подякував за дарунки своїм підлеглим та пообіцяв і надалі сприяти в організації чергових прощ.

Учасники паломництва щиро дякують організаторам паломництва Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур. Особлива подяка Владиці Михаїлу Колтуну та його помічнику в капеланській справі отцю Любомиру Яворському за надану фінансову допомогу для покриття транспортних витрат на поїздку, а також своєму дорогому капелану – отцеві Богданові Костецькому.

Людмила Григор’єва