Військовослужбовці Національної академії сухопутних військ долучились до 60-го Міжнародного військового паломництва

У неділю, 13 травня, у Гарнізонному храмі святих першоверховних апостолів Петра і Павла, що у Львові, військові паломники Божественною Літургією розпочали ювілейне, шістдесяте, Міжнародне військове паломництво до Люрду, що у Франції. Літургію очолив єпископ Сокалько-Жовківський УГКЦ преосвященіший владика Михаїл.

Міжнародне військове паломництво до м. Люрд (Франція) триватиме з 18 — 21 травня. Серед інших військових делегацій з різних країн світу, у прощі цьогоріч бере участь понад 200 військовослужбовців ЗС України. Серед них й маже півсотні офіцерів та курсантів Національної академії сухопутних військ, а також музиканти військового оркестру вишу. Варто зазначити, що близько третини делегації Академії — учасники бойових дій на сході України, а також курсанти-сироти.

Як зазначив настоятель храму Архистратига Михаїла Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного отець Андрій Хомишин, під час подорожі до Люрду учасники паломництва відвідають Польщу, Німеччину, Бельгію, Францію та Італію. Під час прощі запланована також зустріч із Папою Римським Франциском.

Участь українських воїнів та їхніх рідних у 60-ому Міжнародному військовому паломництві організована Департаментом Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України спільно з Патріаршим паломницьким центром та за сприяння Міністерства оборони України.

Довідка. Міжнародне військове паломництво до Люрду розпочалося після ІІ Світової війни. Тоді французькі солдати й їхні капелани запросили військових з Німеччини приїхати на спільну молитву. Ця ініціатива була спрямована на те, щоб залікувати жахливі рани від війни, сприяти примиренню світу після її завершення. З 1958 року у паломництві почали брати участь і країни Європи, Америки та інші держави.

З цього часу щороку, в травні, м. Люрд у Франції стає домівкою для великої військової сім’ї, що з’їжджається з-понад 35 країн світу. Люрд перетворюється на місце молитви, миру і зцілення військовослужбовців та ветеранів усіх військових формувань. Українські військовослужбовці й капелани беруть участь у Міжнародному військовому паломництві з 1996 року.

www.asv.gov.ua