Військовослужбовці Львівщини з капеланом долучилися до Всеукраїнської екологічної акції

6 листопада 2017 року Екологічна мережа Сокальсько-Жовкіської єпархії підтримала Всеукраїнську акцію «Посади дерево миру». Участь у заходах взяв військовий капелан отець Тарас Дзьоба. 

Розпочалася подія молебнем за мир в Україні перед іконою Пресвятої Богородиці «Милосердя двері» в приміщенні будинку культури військової частини А0508. Отець Тарас Дзьоба, який є капеланом цієї військової частини та референтом з питань екології Сокальсько-Жовківсько єпархії, у своєму слові зазначив: «Сьогодні ми просимо в Бога миру для рідної неньки України. І молимося з Вами, дорогі воїни, які бережете цей мир на теренах нашої Батьківщини. Є в нашому народі приказка: Без верби й калини – нема України, тому сьогодні поряд із нашою молитвою ми здійснимо насадження символічного дерева – калини, чим будемо солідарні з всеукраїнською акцією «Посади дерево миру», яку ініціювало Бюро УГКЦ з питань екології в співпраці з міністерством природи».

Після молебну та слова священика всі учасники вийшли до монументу «Скорботна матір», що навпроти військової частини, де і посадили саджанці дерев. Перший саджанець був висаджений від природоохоронних структур, його насадили працівники національного парку «Північне поділля» на чолі з керівником Юрієм Сиротюком. Другий кущ був від військовослужбовців, його висадили воїни частини А0508. Третій саджанець – від влади, його висадив міський голова Анатолій Белей, заступник районної адміністрації Володимир Адамець, заступник голови районної ради Віра Підгрушна. Четвертий саджанець від лісових господарств Брідщини, його насадили головний лісничий Олег Потьомкін та інженер лісових культур Ліда Кінаш. І п’ятий саджанець був від парафіян та хористів храму Воздвиження Чесного Хреста які завжди готові підтримали церковні, патріотичні та природоохоронні ініціативи.

IMG_2217

Наприкінці учасники заспівали церковний гімн «Боже великий єдиний». Із заключним словом виступили представники влади, лісових господарств, природоохоронних структур. Священик зазначив, що саджанці спільно з воїнами практикували насаджувати ще до війни, зокрема в часі паломництва до Зарваниці, і кожного разу після насадження робили спільне фото. Відтак і цього дня завершилася подія спільним фото всіх учасників.

IMG_2236

Фотограф: Ірина Романюк