Військовослужбовці Київської Архиєпархії підготувалися до Різдвяних Свят

Завдячуючи капеланам о. Дам’яну Габорію, о-д. Андрію Зелінському, ТІ та бр. Теоктисту Міщуку, ЧСВВ, по військових частинах Збройних Сил України та внутрішніх військ пройшла благодійна акція « Різдвяна свічка», яку щорічно проводить БФ «Карітас-Київ» на теренах Архиєпархії. Акція розпочалася традиційно – з початком Різдвяного посту. Вона полягала у розповсюдженні свічок, які мають особливість в тому, що у їх виготовлені приймають участь особи з інтелектуальними і фізичними вадами. Зібрані пожертви спрямовано на допомогу потребуючим дітям: сиротам, напівсиротам, дітям з малозабезпечених і багатодітних сімей, ВІЛ-інфікованим, неповносправним дітям і молоді, дітям трудових мігрантів. Як зазначив капелан о. Дам’ян, відповідальний за Київський гарнізон: «Акція відбулася успішно серед військового середовища, а це є свідченням того, що військовослкжбовці є відкритими на проблеми ближнього».

Цими днями відбулася офіційна передача «Вифлеємського Вогню Миру» для військових частин гарнізону. В Україні Вифлеємський вогонь поширюють члени організації «Пласт». За сприянням військових капеланів та волонтера і жертводавца п. Андрія Дещиці, святий вогонь передали військовим частинам київського полігону, частинам м. Києва та Ірпіня. Військовослужбовці, що живуть за межами військових частин, мають можливість отримати вогонь для свої домівок з військових каплиць та молитовних кімнат. Під час офіційного передання Вифлеємського вогню о. Дам’ян Габорій, звертаючись до військовослужбовців підкреслив, що цей вогонь має стати доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому вогнем з Вифлеєму запалюють свічки на Святу Вечерю. «Палаючий вогонь символізує жертовність, а світло є символом миру, злагоди, душевного спокою, любові до людей та Бога. Цей промінчик – це солідарність з усіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості», – зазначив у своєму слові капелан.

Завершальним етапом підготовки до Різдва було проведення військовими капеланами для військовослужбовців строкової служби лекцій на тему: «Традиції Різдвяних Свят» та майстер-класу зі співу колядок і щедрівок, які вони незабаром будуть співати під час виступів парафіяльних вертепів у військових частинах.

Повідомив о. Дам’ян Габорій