Військові взяли участь у Хресній ході в Києві

У неділю, 25 квітня, військовослужбовці взяли участь у Хресній ході за мир в Україні під гаслом «Молімося спільно за єдність українського народу».

Хресна хода пролягала вулицями Києва від храму Василія Великого до пам’ятного Хреста Небесній сотні на вулиці Інститутській. Очолив процесію Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук).

Хресна хода в Києві проходить уже втретє. Цього року в ній взяло участь кілька сотень людей, з поміж яких були й солдати Національної гвардії України та Президентського полку. Військовослужбовці мали можливість нести хрест протягом однієї із стацій Хресної ходи.

За словами Предстоятеля, цією Хресною ходою люди об’єднали різні святі місця Києва: храм і монастир Василія Великого, Софійський собор, Михайлівський Золотоверхий собор, костел Святого Олександра – і прибули до каплички, яка є продовженням молитовного намету Майдану. Водночас об’єднали різні вулиці та площі Києва.

«У цій Хресній дорозі, – коментує Предстоятель Церкви, – ми роздумували над страстями Спасителя. Але насправді Його хрест є моїм і вашим хрестом. Споживацька культура каже: маєш трудність, то це твої проблеми. Але Ісус Христос, який взяв на себе гріхи світу, каже мені і вам: твої проблеми є Моїми проблемами, твій хрест – Мій хрест, твоя смерть є Моєю смертю, але Моє воскресіння стає тоді твоїм життям і воскресінням».

«Коли ми йшли, –  відзначив Блаженніший Святослав, – люди по-різному на нас реагували. Хтось спонтанно виймав з кишені свій мобільний телефон і знімав ще один відеоролик. Хтось на нас дивився як на ще один атракціон, яких так багато було на різних площах. Але було немало людей, які прислухалися і до цих роздумів, з якими ми йшли столицею. Багато зупинялися, робили на собі знак Хреста і разом з нами промовляли «Отче наш» і «Богородице Діво». Багато хто приєднався. І дякую тим, хто долучився до цієї Хресної ходи. Я можу з упевненістю сказати, що ця Хресна дорога стала дорогою небайдужих, -небайдужих найперше до страждання нашого Бога, Його мук, Його хреста, небайдужими до того, що є справжнім і справедливим».

13087810_10206624841248714_2031835839810625796_n

img_3036 (1)

Цікаво, також відзначив Глава УГКЦ, що саме сьогодні Папа Франциск закликав усіх християн Європи бути небайдужими до України. Нині в усіх католицьких храмах Європи проводиться грошова збірка для постраждалих від війни в Україні. Для багатьох забезпечених європейців біль, страждання, війна в Україні – це ще один відеоролик, який показують або не показують у ЗМІ. Наш біль і наші страждання стають сьогодні замовчаною війною. Святіший Отець хотів, аби європейська християнська совість пробудилася, бо інакше Європа буде спільнотою тих, які вмирають, а не тих, які живуть і розвиваються.

Архиєрей подякував молоді, яка вже вдруге зініціювала цю Хресну дорогу, і є, за його словами, молоддю небайдужих. Подякував усім за участь у Хресній ході, за те, що могли бути разом, разом переспівувати болі, які сьогодні нас болять разом з болями нашого Спасителя.

Департамент інформації УГКЦ