Військові разом з капеланами УГКЦ святкували Різдво Христове

Під час Різдвяних свят військова капеланська спільнота несла вістку про новонародженого Ісуса і різдвяний дух до багатьох військових формувань на всій території України. Військовослужбовці різних куточків України мали змогу скуштувати різдвяної куті, поколядувати разом з капеланами та пороздумувати над значенням Різдва.

Так, у м. Донецьку, о. Михайло Заварчук, головний військовий капелан Донецько-Харківського Екзархату разом із молоддю та семінаристами побував з колядою у військових частинах Внутрішніх Військ № 3004 і № 3024. Військовий капелан м. Севастополя, о. Микола Квич разом з вертепом колядував у військових частинах та на кораблях Військово-Морських Сил України, а колядники зі Львова відвідали військовий госпіталь та Севастопольський військово-морський інститут ім. П.С.Нахімова.

У військовій частині АА2238 Військово-Морських Сил України м. Одеси, силами військового капелана о. Олександра Смеречанського в Навечір’я Різдва була організована Свята Вечеря для військовослужбовців строкової служби, а 8 січня – до частини завітав Вертеп. Повечеряти у Святвечір разом з місцевим капеланом Тернополя – о. Андрієм Івасечко мали можливість і у військовій частині Внутрішніх Військ № 3002.

Військовослужбовці військової частини А1741 разом з своїм капеланом о. Юліаном Шереметом організували Вертеп у Черкасах.

У Коломиї льотчики з коломийського військового гарнізону, у день Різдва Христового, взяли участь у Святій Літургії, яку для них відслужив о. Олексій Куйбіда, головний військовий капелан Коломийсько–Чернівецької єпархії.

Широко святкували Різдво Христове військові та капелани на Львівщині. Так, у військових частинах м. Львова, в Надвечір’я Різдва Христового, головний військовий капелан о. Степан Сус та його помічники організували Святу Вечерю, а 9-го січня, у день святого Первомученика Степана відбулась екскурсія храмами міста Львова для солдатів строкової служби військової частини A0780, що в с. Ковирі. Екскурсію провадив семінарист V-го курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа Мирон Горбовий. А напередодні свята Нового Року за Юліанським календарем до Академії сухопутних військ, на запрошення о. Степана Суса, з різдвяною програмою завітала капела бандуристок «Дзвінга».

На Дрогобиччині, головний військовий капелан Самбірсько–Дрогобицької

єпархії о.Іван Гнатів, організував Святу Вечерю у військовій частині А1108, після якої, на наступний день військовослужбовці взяли участь у святковій Літургії у військовому храмі св. мчцц. Віри, Надії, Любові та Софії. Військовий капелан м. Стрия, брат Юрій Лесишин, побував на Святій Вечері у військовій частині А 2847, під час якої присутні мали можливість поколядувати та подивитись вертеп, організований парафіяльною молоддю.

На завершення коляди в м. Києві представник відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, о. Любомир Яворський, спільно з Департаментом гуманітарної політики Міністерства оборони України та сестрами ЧСВВ організували Вертеп у сиротинці, яким опікується Міністерство оборони України.

За словами о. Любомира Яворського: “Таке активне долучення капеланів УГКЦ до організації Різдвяних заходів у військовому середовищі свідчить про помітні зміни у відносинах між Церквою та військовими формуваннями. І що примітно, ці заходи були організовані військовими капеланами УГКЦ у військових частинах та закладах в різних регіонах України, і в різних родах військ. Знаємо, що все ж не всюди, де є наші вірні-військовослужбовці дійшли священнослужителі, проте є надія, що подальша така активна співпраця з військовими та посвята наших капеланів наступного року дозволить завітати з колядою до кожного військовослужбовця”.

Повідомив о. Любомир Яворський