Військові на Сході на Різдво чекають приїзду капеланів

Очікують на Різдвяні свята й українські військові, вони не мають змоги зустріти свята зі своїми родинами, відтак раді  подарункам чи простій розмові. Вже більше року капелан отець Володимир із Зарваниці їздить на Схід до бійців, планує відвідати їх і цьогоріч, аби допомогти відчути дух Різдва. 

Вже більше року отець Володимир їздить на Схід до українських військових. Минулорічні Різдвяні свята капелан провів із бійцями в селі з симовлічною назвою – Колядівка на Луганщині. Тоді священики почули від військових, що життя для них стає буденним, часто вони забувають про свята в церковному календарі, час від часу згадують особисті знаменні дати. Але найбільше вразило отця Володимира, те, що бійці надіяться за допомогою священиків відчути справжній дух Різдва.

– Що означає дух свята? Я навіть не знаю чи всі собі ставлять таке запитання, що таке дух свята. А це глибоко пережити. Пережити Різдво там на Сході України разом з тими, які переживають щось набагато більше. А переживають вони свідомість про зустріч з Господом Богом, яка може статися в будь-якій хвилі їх життя, – розповідає адміністратор храму, де знаходиться Чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої отець Володимир.

Тут в мирній Західній Україні важко зрозуміти те, що відчувають військові, каже отець Володимир.

– Там більше людина застановляється над тим, що не знає тої хвилі часу, яка може дуже швидко прийти і наблизити її до зустрічі з Творцем. Тому вони намагаються скористатися якомога більше. Скористати з Святої Сповіді, з молитви, скористати із звичайної розмови. Не думаймо, що там розмови глибокодуховні, вони є більш духовні, ніж собі можемо уявити, бо йдуть від щирості серця, – каже отець Володимир.

Отець Володимир на Різдвяні Свята знову планує їхати на Схід, аби поділитися радістю народженого Христа з українськими військовими. Капелан сподівається, що наступне Різдво українські бійці зустрічатимуть з своїми родинами і в Україні настане мир.

Джерело: http://tv4.te.ua/