Військові капелани зустрілися з керівництвом військової частини внутрішніх військ МВС України

22 квітня у в/ч 3066 внутрішніх військ м. Києва (здійснює охорону суду та судових засідань, провадить конвой і екстрадицію) відбулася зустріч місцевих капеланів за участі о. Дам’яна Габорія (УГКЦ), о. Олександра (УПЦ) та керівництва частини в особі п-ка Семьонова Вадима Юрійовича, заступника командира частини з виховної роботи.

Учасники зустрічі обговорили деталі, пов’язані з душпастирюванням серед військовослужбовців строкової служби та зосередилися на двох напрямах роботи: просвітницькому та душпастирському.

Було вирішено, що священнослужителі працюють тільки з своїми вірними. Оскільки військовослужбовці цієї частини є поліконфесійні, то представники духовенства інших конфесій також запрошуються до частини.

Під час зустрічі о. Дам’ян підняв питання каплички, оскільки, згідно директиви №30 внутрішніх військ, культові споруди на території частини є міжконфесійними. Проте штаб частини вирішив надати греко-католикам окрему кімнату, де можна здійснювати богослужіння, а для вірних московського патріархату – виділив капличку.

Під час зустрічі отець Дам’ян порушив питання про проведення військової присяги та участі в ній представників від усіх церков, вірні яких служать у військовій частині. Досі на захід запрошували лише представника від Української Православної Церкви. Капелан запропонував, щоб на присязі були присутні капелани всіх конфесій, які працюватимуть у частині.

На завершення, організатори зустрічі одноголосно висловили думку, що душпастирське служіння у військовій частині має бути систематичним, а не довільним.