Військові капелани зони АТО спільно молилися за мир в Україні

17 червня 2016 року в місті Краматорськ в одній з військових частин відбулася зустріч військових капеланів УГКЦ, які сьогодні перебувають на служінні в зоні бойових дій.

Священики зібралися напередодні одного з найбільших християнських свят – Зіслання Святого Духа – невипадково. Саме цей день вважають зародженням і початком діяльності Христової Церкви.

На зустріч, яка відбулася в місті Краматорськ, прибуло 11 військових капеланів. На території однієї з військових частин священики провели молитву за Церкву, за дар миру і соборність нашої держави, здоров’я та перемогу українських воїнів, які виконують бойові завдання на Сході України.

Після молитви, отець Валерій Гром, представник Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, подякував капеланам за їхнє служіння бійцям у цей нелегкий час. Священик  також привітав із 15-річчям священичого рукоположення військового капелана о. Юрія Іванюту. З цієї нагоди він вручив капеланові подячну грамоту за активне капеланське служіння військовослужбовцям від керівника Департаменту владики Михаїла (Колтуна) та відзнаку Міністерства оборони України.

med2

med4

Пізніше військові капелани відвідали храм УГКЦ міста Краматорськ. Після молитви священики обговорили нагальні проблеми душпастирської роботи в зоні бойових дій та плани майбутнього розвитку капеланського служіння в українському війську.

Як зазначає отець Юрій Іванюта, сьогодні така зустріч є особливо важливою для капеланів. Це вперше військові капелани УГКЦ, що перебувають на ротації, з’їжджаються в зоні АТО, аби спільно помолитися за мир в Україні, поспілкуватися та обговорити актуальні проблеми капеланського служіння українським військовим.

med3

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ

у справах душпастирства силових структур України