Військові капелани взяли участь в акції “Посади дерево миру”

Напередодні Всесвітнього дня захисту довкілля від війни, який відзначається 6 листопада, Бюро УГКЦ з питань екології за підтримки Мінприроди України вже вчергове провело Всеукраїнську акцію «Посади дерево миру». Цього року до акції долучився Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. 

Під час свого перебування 4-5 листопада в зоні АТО владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту, та о. Любомир Яворський, заступник керівника, провели разом із військовослужбовцями та вірними УГКЦ Донецького екзархату декілька заходів в рамках екологічної акції.

Так, у м. Дружківка за участі капелана о. Віталія Кестера та українських військових було висаджено дерева поблизу каплиці УГКЦ. Також саджанці дерев посадили разом із вірними Донецького екзархату  в с. Роздолівка.

А в місті Бахмут військовий єпископ Михаїл (Колтун) та капелани УГКЦ долучилися до центральнї акції соціально-екологічної ініціативи «Посади дерево миру». У цьому заході взяли участь також міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, керівник Бюро УГКЦ з питань екології Володимир Шеремета і мер міста. Тут, у прифронтовому містечку, учасники акції посадили Алею миру.

У своєму слові до присутніх владика Михаїл (Колтун) наголосив, що кожен з нас має відповідальність перед землею, на якій живемо. Нашим обов’язком є піклуватися про довкілля рідного краю, берегти і відновлювати його: «Любов до нашого краю, до української землі ми виявляємо через те, що піклуємося про неї. Це Богом дана земля,  про яку ми з вами маємо дбати».

23379520_10215325881608251_372392692_o

«Одним із важких наслідків бойових дій на Сході України є знищена природа. Наші військові завдяки своєму патріотизму та національній свідомості захищають країну від ворога. З такими ж почуттями ми повинні подбати і про відбудову держави, а зокрема, відновити зруйноване довкілля. Саме з цією метою ми, капелани, разом із військовослужбовцями доєдналися до акції «Посади дерево миру», – розповідає отець Любомир Яворський.

Під час цієї поїздки в зону АТО владика Михаїл (Колтун) та о. Любомир Яворський з душпастирським візитом відвідали військових капеланів, що в цей час перебувають разом із військовими в зоні бойових дій.

Світлини1. Світлини 2. Світлини 3.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ

Довідка.
Екологічна акція «Посади дерево миру» стартувала  в Україні 2016 року за ініціативи Української Греко-Католицької Церкви та була підтримана Мінприроди. До неї долучилися більше 100 міст  і сіл  по всій території України, де були висаджені фруктові та хвойні Алеї миру. До акції також  приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади та представники Української Православної Церкви Київського патріархату та Духовне управління мусульман України.

Мета акції «Посади дерево миру» – привернути увагу громадськості до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, ліквідувати збитки,  завдані  природним ресурсам України, пом’якшити страждання створіння, загоїти рани довкілля і передусім захистити саму людину, яка є невід’ємною частиною створеного Богом світу.

Ключовим завданням ініціативи є не лише відновлення довкілля, але й плекання «духовних дерев» – тих внутрішніх змін у людських серцях та свідомості, які починаються з відновлення миру людини з Богом, втіленням якого стає новий стиль життя та поведінка, яких так спрагло очікує все Боже створіння – природа.

За матеріалами Бюро УГКЦ з питань екології