Військові капелани візьмуть участь у Хресній ході у Львові

У неділю, 3 квітня 2016 року, відбудеться Хресна дорога вулицями Львова, яку традиційно організовує Львівська архиєпархія УГКЦ за підтримки Львівської міської ради.

Хода розпочнеться о 15.00 год., від храму св. Архистратига Михаїла (вул. Винниченка, 22, м. Львів) і завершиться на площі перед Архикатедральним собором св. Юра.

Маршрут Хресної дороги можна переглянути тут.

Особливістю цьогорічної Хресної дороги буде те, що в основу молитовних текстів закладено життєпис блаженного священномученика о. Василя Величковського, багатолітнього в’язня радянського ГУЛАГу та місцеблюстителя підпільної Греко-Католицької Церкви в Україні. Під час ходи нестимуть мощі та ікону блаженного.

«Як і кожен рік Хресна дорога відповідає потребам суспільства. Цьогоріч приємно, що разом з нами у тій Хресній дорозі буде мандрувати блаженний Василій Величковський. Він був незаконно ув’язненим та, як всі наші владики, пережив тюремний досвід і відчуття смерті. Крім того, блаженний Василій Величковський є покровителем в’язничного капеланства. Тож цьогоріч Хресна дорога – це буде наше співстраждання разом з усіма тими, хто незаконно ув’язнений в Україні чи поза її межами, хто страждає від неправдивих звинувачень і терпить за правду. Це буде жест солідарності з нашими військовослужбовцями та добровольцями, тими знаними й не знаними, які перебувають у полоні, солідарність з сім’ями і родинами тих осіб, які страждають від того, що їхні рідні, близькі чи знайомі – в ув’язненні. Ми як Церква і спільнота повинні допомогти відчути цим людям, що вони не самі, а з ними є Господь Бог, Який завжди бореться за правду» – зазначає капелан ЛМР о. Павло Дроздяк.

Щороку традиційно процесійний маленький хрест під час Хресної дороги несе певна особа, яка ототожнює собою цілу структуру або підрозділ. Цього року хрест нестимуть представники молоді, також Тарас Яценко, головний редактор «Твоє місто», сімя загиблого в зоні АТО, військові капелани, зокрема о. Степан Сус, поет-дисидент і політв’язень Ігор Калинець, представники спільноти «Оселя», Юрій Яценко, сучасний політв’язень зі Львова, який повернувся додому після ув’язнення в Москві. Організатори запрошують нести хрест також переселенців із зони АТО, зокрема о. Тараса Кульбаку, який займається адаптацією переселенців.

Моління завершиться на площі перед пам’ятником праведного митрополита Андрея. Запрошують всіх, незалежно від конфесійної приналежності, розділити цю спільну молитву, яка буде співстраждаючою з усіма незаконно ув’язненими, з тими, хто втратив рідних. Також це буде молитва за добру долю для українського народу.

Додамо, що цього року є можливість придбати у храмах міста книжку з повним текстом Хресної дороги.

aoncnx

Джерело: Духовна велич Львова