Військові капелани Стрийської Єпархії відвідали передислоковані дивізіони Стрийського гарнізону

Впродовж Страсного тижня військові капелани Стрийської Єпархії відвідали три дивізіони Стрийського гарнізону які передислоковані і різні куточки України. Серед них: о. Ростислав Височан, о. Михайло Греділь, о.Олександр Ройко, о. Тарас Сидор, о. Богдан Манишин та о. Іван Барабаш. Дорога була далекою та нелегкою, але вартою доброї справи, адже вони їхали, щоб морально та матеріально підтримати військовослужбовців, які виконують своє завдання у період часткової мобілізації.

Зустріли капеланів привітно і радісно. Вони привезли з собою продукти, речі, ліки… Польові умови самі за себе говорять. Тішило те, що хлопці мали доступ до електропостачання. Усе тут – зібрано і організовано, кожен займався своєю справою. Військові розповіли, що люди з навколишніх сіл та міст допомагають усім чим можуть. Добре, що наш український народ такий дружній і дбає про інших, адже значної допомоги від влади солдати не отримали.

Охочі мали нагоду приступити до Тайни Покаяння та помолитися на Божественій Літургії, щоб належно підготуватись до Великодня. Також хлопці отримали у подарунок вервиці та молитовники військовослужбовця, які розробив солдатам Департамент Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України. Усі дружньо помолились за здоров’я, спокій та мир у державі. Опісля священнослужителів запросили на вечерю, де вони мали змогу скуштувати армійської їжі.

Спілкування із солдатами було дуже цікавим. У такий непростий час їх не полишає почуття гумору. Вони з надією сподіваються, що все скоро і добре завершиться. Шкода, що військові не зможуть зустріти Великодні свята вдома з рідними. Вони виконують свій обов’язок перед нами, перед Батьківщиною.

Загалом поїздка видалась цікавою та насиченою. Отці мали змогу підтримати наших військових у такій важливій місії. І саме священнослужителі своєю мужньою позицією допомагають вистояти солдатам та зберегти віру в краще майбутнє.

о. Михайло Греділь