Військові капелани на відкритті виставки “Переможці” в Івано-Франківську

Військові капелани УГКЦ були присутні на відкритті соціального мультимедійного проекту «Переможці» в Івано-Франківську. Проект присвячений бійцям АТО та волонтерам, які втратили кінцівки на сході України. 

Учасниками заходу також були самі герої фотовиставки, а також активісти, волонтери, бійці, представники місцевої влади  та всі зацікавлені.

Захід розпочали зі слова від військових капеланів УГКЦ – отця Ігоря Федоришина та отця Миколи Мединського, які неодноразова відбували служіння поряд із військовими в зоні АТО. Священики разом із присутніми помолилися за душі загиблих новітніх Героїв України.

DSC_0447 (2) (1)

Далі до уваги учасників події запропонували  фільм про створення проекту “Переможці”. Його основою стала серія фотографій відомого українського фотографа. Ці фотографії – це фотоісторії 17 бійців та одніє жінки-волонтерки, які втратили на війні ноги чи руки, але не втратили жаги до життя.

“Незважаючи на негаразди, що їх спіткали, ці хлопці залишились повноцінними членами суспільства — щасливими, красивими та повними сил для нового життя. Вони не хочуть, аби їх жаліли. Вони хочуть насолоджуватись життям та бути щасливими. І чесно кажучи, нам ще треба в них повчитись – так жити з насолодою”, – зауважила Соломія Вітвітцька, телеведуча, куратор проекту.

За її словами, проект має на меті привернути увагу до проблем інвалідів та ставлення до них в Україні.

Герої проекту Назар Барилко, Андрій Забігайло та Юрій Весельський, які також приїхали до Івано-Франківська, кажуть, що хочуть змінити ставлення держави і суспільства до інвалідів. Та головне – не хочуть бачити жалю, а хочуть – дій.

Музичну підтримку фотопроекту надав зірковий гість Арсен Мірзоянякий виконав для присутніх кілька пісень.

Виставка, що проходить в холі івано-франківського драмтеатру триватиме до 5 червня. Протягом цього часу тут можна купити спеціальний випуск журналу VIVA!, що присвячений “Переможцям”. Гроші від продажу спрямовуються на розвиток сучасного протезування в Україні.

DSC_0424 (1)

За матеріалами: www.blitz.if.ua