Військові капелани молитовно вшанували пам’ять жертв голодоморів

28 листопада 2015 року у центрі міста Львова перед пам’ятником Тарасові Шевченкові духовенство, представники влади, військовослужбовці та сотні львів’ян вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Представники різних конфесій міста заупокійною молитвою вшанували пам’ять невинних померлих від голоду. Участь у спільній молитві взяли також військові капелани Львівської архиєпархії УГКЦ: о. Степан Сус – Настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла та Голова Центру Військового Капеланства, о. Тарас Михальчук – капелан 184-го навчального центру при Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, який діє на території Яворівського полігону.

DSC_0006

Рівно о 16:00 год присутні на площі хвилиною мовчання вшанували пам’ять невинних жертв голодоморів. Опісля учасники в знак скорботи та пам’яті за усіх померлих від голоду українців запалили на площі свічки та лампадки, з яких символічно було викладено тризуб, роки голодоморів в нашій Батьківщині та пам’ятний заклик до кожного українця “Пам’ятай!”.

wide_DSC_0232

Довідка. День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно цього дня громадяни відвідують поминальні богослужіння й покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Голодомор — термін, що вживається для позначення масового організованого на території СРСР голоду, значною мірою на території сучасної України, в 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.

DSC_0087

Капеланство.info