Військові капелани Коломийщини про своє служіння в зоні АТО

Коломийські священнослужителі УГКЦ повернулися зі сходу. Там зустрічалися з коломийськими вояками та найбільше часу проводили з військовими з інших регіонів країни, а також місцевим населенням. Капелани місяць жили із захисниками, проводили Літургії, сповіді та спілкування.

Багато спілкувлаися із 40 бригадою, де є військові з Коломийщини, розповідає військовий капелан отець Микола Остафійчук:

“У неділю на свята обов’язково в частині відправи, ранком під час шикування і ввечері спільні молитви із хлопцями, які перебували на території частини. Хто на передових позиціях, то до них треба було виїжджати”.

Капелани активно спілкувалися із місцевим населенням, а до військових приїхали із гуманітарною допомогою. “Ми всі там були разом, була дружба з вояками і були такі теплі стосунки”, – говорить отець Юрій. “Ми везли продукти, яких там не має, чи на кошти, які давали парафіяни, купували все необхідне для вояків”.

Отцю Сергію доводилося спілкуватися переважно з військовими Харківщини. Каже, неодразу вдалося порозумітися: “Вже вкінці вони самі казали: “Дуже шкода, що ви вже їдете. Ми чекаємо на вас”. Хоча спочатку нас холодно прийняли, не було такого розуміння, бо не було в них того закладено. Багато людей приходили і казали “Я не вірю в Бога”.

Як зазначає далі отець багато вечорів потрібно було проводити розмови, пояснювати все, щоби відкрити для військових Бога, те, що вони не могли бачити дотепер.

Військові капелани жили разом із військовими усього за 800 метрів від лінії зіткнення. Умови проживання важко назвати людськими. Дуже часто військовим немає де помитися і випрати одяг.

Капелани кажуть, що скоро знову поїдуть на Схід, а поки що збирають найнеобхідніші речі для військових і моляться за мир в Україні.

За матеріалами: dzerkalo.media