“Військове та пенітенціарне капеланство завжди хвилювало Блаженнішого, проникало до глибини його душі”, – владика Михаїл Колтун

У четвер, 1 червня, військовий єпископ Михаїл Колтун, керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, разом із духовенством УГКЦ служив в Архикатедральному Соборі святого Юра панахиду за душу новопредставленого Блаженнішого Любомира Гузара. 

СВІТЛИНИ

Звертаючись до духовенства і вірних, владика Михаїл виразив слова співчуття з приводу великої втрати длянашої Церкви. Окрім того, як керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, розповів про ставлення Блаженнішого до капеланства у війську та у в’язницях, а також його вклад у створення і розвиток цих структур:

«Усі ми маємо що сказати в нинішній день, знаючи Блаженнішого Любомира, маючи численні свідчення його доброти, служіння, здобутків. Я хочу коротко розповісти про його розуміння і ставлення до капеланської служби у війську і у в’язницях.

Я був тим, кому було доручено це служіння вести. Воно було офіційно започатковане 1996 року. Це була нелегка справа у складний час. Однак постать Блаженнішого Любомира, його далекоглядність мене утверджувала і додавала впевненості, щоб цю душпастирську ділянку разом втілити в життя. Зовсім недавно ми із ним обговорювали тему капеланства у війську та у в’язницях, яка є дуже важливою і актуальною.

Військове та пенітенціарне капеланство завжди хвилювало Блаженнішого, проникало до глибини його душі. Завдяки його провидінню у нашій Церкві є це капеланство. Тепер він з висоти буде споглядати, чи ми справді беремо до серця це служіння? Це стосується різних життєвих служінь. Блаженніший Любомир дає нам зразковий приклад, як їх сповняти. Для нас є важливо не лише його похоронити, пом’янути, пам’ятати, що ми колись чули, знали цю особу, але наслідувати його приклад у нашому житті».

www.sokaleparchy.org.ua