Війна припиниться тоді, коли ми перестанемо жити так, ніби війни нема, ‒ переконаний Глава УГКЦ

Війну не може виграти ані полководець, ані президент, ні навіть та чи інша військова частина. Війну може виграти тільки народ. Якщо ми всі як народ зрозуміємо, що наша держава є в стані війни, якщо ми не намагатимемося перекласти відповідальність за війну на чужі плечі, якщо ми не будемо втікати від цієї страшної дійсності і жити так, ніби війни нема, тоді ми переможемо.

Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав в ефірі програми «Відкрита Церква», відповідаючи на запитання про те, що потрібно нам, громадянам, робити, аби припинити війну в Україні.

«Війна, – каже духовний лідер греко-католиків, – це біда номер один у нашому домі. Це є щось, що не дає нам можливості вільно рухатися вперед. Сьогодні український народ є дуже зранений. Гадаю, що наслідки цієї війни ще до кінця себе не проявили. За даними міжнародного Червоного хреста і також за нашими даними, на окупованих територіях гуманітарна ситуація втричі погіршилася, порівняно з кількома попередніми роками. І не видно тенденції до покращення. Більше того, на Донеччині назріває колосальна екологічна катастрофа. Через затоплення шахт отруються ґрунтові води. Цілі регіони будуть позбавлені питної води…».

На думку Глави УГКЦ, щоб припинилася війна, ми, християни, найперше маємо молитися за мир. Предстоятель пригадав, що Церкви України закликали і далі закликають до щоденної неустанної молитви за мир. В УГКЦ в такій молитві єднаються щовечора о 21.00.

«Мир потрібно виблагати у Господа, – переконує Блаженніший Святослав. – А також будувати мир. Потрібно підтримувати українське військо, тому що наші воїни ‒ це ті, хто захищають мир, навіть зі зброєю в руках. Потрібно лікувати рани, які наносить війна. Допомагати тим, які є жертвами цієї війни. Нам потрібно протиставлятися всякій ненависті і не руйнувати себе зсередини».

Крім того, на переконання Глави Церкви, щоби цю війну зупинити, ми повинні говорити правду про Україну і на міжнародній арені. Адже ми сьогодні спостерігаємо, зокрема у Європі, що про війну в Україні вже не пишуть газети, не говорять журналісти, її штучно замовчують. Ми всі повинні, особливо в час безвізу, говорити правду про події в Україні. Бо це гібридна війна, яка ведеться не тільки зброєю, а й неправдою.

«Нам потрібно вжити всі важелі для припинення цієї війни. Чи всі засоби в нас сьогодні є в руках? Не знаю. Але я переконаний, що від кожного з нас залежить те, щоб війна припинилася», – вважає Блаженніший Святослав.

 

Департамент інформації УГКЦ