Відомий історик завітав до Військово-морського ліцею

У середу, 12 квітня, до Військово-морського ліцею завітали український науковець, історик і публіцист, доктор історичних наук, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак і військовий капелан о.Олександр Смеречинський. 

Це вже вдруге ліцеїсти зустрічаються з Ярославом Грицаком (перша зустріч відбулася у Львові). Тема лекції – “Зроби собі Україну”. Професор крок за кроком розглянув необхідні передумови для цивілізаційного стрибка, який приведе Україну на іншу траєкторію історичного розвитку – ми зможемо остаточно вийти із зони бідності, корупції та політичної нестабільності, долучитися до клубу розвинутих країн. На думку пана Ярослава, ці передумови створені, ми пройшли необхідний шлях, створили громадянське суспільство, пережили найбільш кризові моменти.

Для того, щоб відбудувати країну відкритого доступу і сталого розвитку необхідна лише політична воля. Важливо, щоб найактивніше ядро нинішнього молодого покоління не виїхало з України і не уподобилося до сучасної корумпованої еліти. Професор вірить у нинішню молодь і в те, що вона зуміє використати вікно можливостей. Переконаний, що прийде час і анексований Крим повернеться в процвітаючу Європейську Україну.

Ліцеїсти отримали багато цікавої інформації, історичних фактів і щирого спілкування з надзвичайно розумною і простою з великої букви ЛЮДИНОЮ .

Олеся Люрд