Відгук паломників-військовослужбовців на Третю всеукраїнську військову прощу до Зарваниці

17-18 вересня 2011 віруючі військовослужбовці зенітного ракетного полку в Євпаторії (в/ч А4519) вперше взяли участь у щорічному Всеукраїнському військовому паломництві до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері, яке проходило в цьому році під девізом «До Бога через Батьківщину». Групу паломників складали офіцери-командири підрозділів, офіцери-вихователі, військовослужбовці строкової служби та сім’ї офіцерів. Також у паломництві брали військовий капелан, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ протоієрей Богдан Костецький та катехит для військовослужбовців Людмила Григор’єва. Стараннями о. Богдана паломникам були створені сприятливі умови для перебування та повноцінної участі в Богослужіннях і творчих заходах.

Пам’ятним знаком Третього всеукраїнського паломництва до Зарваниці була відзначена в/ч А4519 в особі командира полковника В. І. Никонця. Відзнаку з рук владики Михаїла (Колтуна), керівника департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, прийняв старший групи, заступник командира з виховної роботи першого дивізіону зенітного ракетного полку майор Олександр Мацановський: «Від імені учасників паломництва дякую Департаменту за проведення таких заходів. Офіцери та солдати духовно збагатилися та залишилися дуже задоволені. З радістю візьмемо участь у нових паломництвах!»

Майор Володимир Манько, командир батареї, ділиться враженнями: «Почуття, яке неможливо передати, викликала участь у Хресній дорозі. Ми несли хрест! Особливі емоції викликала Служба Божа у Соборі Зарваницької Божої Матері: безліч дітей, молоді, військових і священиків».

Капітан Володимир Рахімов, заступник командира батареї: «У Зарваниці було відчутне дбайливе ставлення до нас о. Богдана Костецького, організаторів паломництва та багатьох віруючих. У перший же день замість «Доброго ранку» нам говорили: «Слава Ісусу Христу!» і ми відповідали «Навіки Слава Богу». Купання в джерелі Святої Анни, участь у Хресній дорозі, похід зі свічками до чудотворного місця дали сильний духовно-емоційний заряд.

Андрій Говзан, військовослужбовець строкової служби: «До Зарваниці приїхав уперше, особливо сподобався військовий хор. Солдату молитва потрібна щодня. Після демобілізації в Зарваницю буду їздити щороку!»

Матеріал зібрала Людмила Григор’єва