Відбулося установче засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України

29 квітня 2009 року, у Центральному будинку офіцерів ЗС України під головуванням заступника Міністра оборони України Володимира Діброви відбулося установче засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Цей захід відбувся в рамках реалізації наказу Міністра оборони України “Про затвердження Положення про Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України” з метою розподілу обов’язків і функцій членів цього колегіального органу та визначення плану роботи на 2009 рік, – повідомляє сайт Міністества оборони України.
Українську Греко-Католицьку Церкву представляли Преосвященний Владика Михаїл (Колтун), Керівник відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур та о. Любомир Яворський, референт цього ж відділу .
Релігійні конфесії представляли голови Синодальних управлінь та рівних їм структур по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України:
від Української православної церкви (Московський Патріархат) – архієпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич);
від Української православної церкви (Київський Патріархат) – протоієрей Димитрій (Садов’як);
від єпископату Римо-католицької церкви в Україні – єпископ Віталій Скомаровський, якого у подальшому на посту члена Ради замінить єпископ Станіслав Широкорадюк;
від Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів – заступник глави цього об’єднання Володимир Шемчишин;
від Української автокефальної православної церкви – протоієрей Стефан Яремчук.
Крім відповідальних від кожної Церкви в установчому засіданні Ради брали участь і їх заступники.
У заході взяли участь директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Ілля Тищенко, його заступник Петро Костюк, працівники сектору роботи з релігійними організаціями зазначеного департаменту Олександр Мельник та Руслан Коханчук.
У вступному слові, з яким до присутніх звернувся заступник Міністра оборони України Володимир Діброва, йшлося про необхідність налагодження тісної співпраці Міністерства оборони України з українськими церквами та релігійними організаціями для задоволення релігійних потреб військовослужбовців, духовного, морально-естетичного, військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України.
Після цього Володимир Діброва вручив представникам кожної релігійної конфесій екземпляри Меморандуму про співпрацю з оборонним відомством, який вони підписали спільно з керівництвом Міноборони.
Після нетривалого обговорення головою Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України одноголосно було обрано голову Синодального управління УПЦ (Московський Патріархат) по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архиєпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич). Секретарем Ради обрано о. Любомира Яворського.
За словами о. Любомира, установче засідання стало унікальною можливістю показати українському суспільству, українському війську, готовність різних Церков працювати разом і втілювати ідею військового капеланства в Україні.
На установчому засіданні також були розглянуті питання про проект Плану роботи Ради на 2009 рік, проект пропозиції щодо внесення змін в основну редакцію Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” у сфері задоволення релігійних потреб військовослужбовців тощо.
Наступне засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України планується провести у червні 2009 року.

Фото із сайту Міністерства оборони України
Департамент інформації УГКЦ